Načítavanie údajov ...

Spokojnosť s kvalifikačnou skupinou, treba sa dobre pripraviť a nič nepodceniť

Tréner hádzanárok Slovenska Pavol Streicher sa bezprostredne po stredajšom žrebe I. fázy kvalifikácie žien o postup na MS 2021 v Španielsku vyjadril, že v 1. skupine sa jeho zverenky pobijú o prvé miesto s Ukrajinkami. Ďalšími účastníčkami skupiny sú Izraelčanky a Luxemburčanky. S jeho názorom súhlasí aj jedna z opôr slovenského národného tímu Simona Szarková. „Áno, mal by to byť rozhodujúci duel o 1. miesto, ostatní dvaja súperi sú zo slabších košov. Ak sa dobre pripravíme, nemali by nás prekvapiť,“ uviedla v športovom spravodajstve Rádia Slovensko.

Tento scenár sa zopakuje už v tretej kvalifikácii o účasť na svetovom šampionáte za sebou. Kým v boji o MS 2017 uspeli v Šali Ukrajinky (21:20) a skončili na turnaji prvé, v kvalifikácii MS 2019 vyhrali na tej istej palubovke Slovenky (36:32) a tiež si zaistili 1. priečku. „Naposledy nám dosť pomohlo domáce šalianske prostredie. S Ukrajinou je to veľmi vyrovnané, máme porovnateľné tímy, ich hráčky pôsobia v dobrých európskych kluboch. Záležať bude na aktuálnej forme,“ tvrdí spojka maďarského Mosonmagyaróváru, ktorý je opatrná vo vyjadreniach, že postup – keďže do play-off idú prví dvaja zo skupiny – by nám nemal ujsť. „Pozitívom však je, že sme s dvoma protivníkmi prednedávnom hrali, aj sme ich zdolali, takže sebavedomie je na našej strane,“ doplnila S. Szarková.
Optimisticky je naladená aj pravá krídelníčka Annamária Patrnčiaková: „Osobne si myslím, že môžeme byť so zložením našej skupiny spokojní. Ukrajina je na tom výkonnostne celkom dobre, ďalší dvaja účastníci sú outsidermi skupiny, ale my si nemôžeme dovoliť nič podceniť.“

Slovenky majú nie tak dávnu skúsenosť aj s Izraelom, s ktorým sa pred necelými dvoma rokmi v Šali potrápili a vyhrali len štvorgólovým rozdielom (24:20). „Keďže sme nevyhrali výraznejšie, musíme byť obozretní a poriadne sa pripraviť. Verím však, že to zvládneme,“ dodala hráčka českého DHK Zora Olomouc.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022