Sporta naďalej bez prehry, v tabuľke o skóre druhá za Crows

V úvodnom zápase 5. kola Slovnaft handball extraligy mužov sa zrodilo víťazstvo hostí z HC Sporta Hlohovec, ktorí si doterajšiu nezdolanosť udržali aj v Nových Zámkoch. V stredajšom dueli na palubovke MHC Štart vyhrali 25:23 (12:11) a v tabuľke sú už druhí len o skóre za košickým nováčikom.
Hlohovčania vyhrávali v I. polčase už aj päťgólovým rozdielom (12:7), ale domáci sa pred prestávkou dotiahli na rozdiel jedného gólu. Po zmene strán na chvíľu išli aj do vedenia, ale potom opäť naklonila skóre na svoju stranu Sporta. Tá išla do záverečnej päťminútovky za stavu 22:21 a cenné dva body už nepustila zo svojich rúk.
Výsledok stredajšieho predohrávaného stretnutia 5. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020:
MHC Štart Nové Zámky – HC Sporta Hlohovec 23:25 (11:12)
Najviac gólov: Tschur 7/1 – L. Péchy 8, 150 divákov
Autor: slovakhandball.sk, Foto: Ronald Mojzes