Načítavanie údajov ...

Srbsko ďalším istým účastníkom ME 2022, Belgicko odstúpilo z kvalifikácie

Popri organizátoroch Slovensku s Maďarskom, finalistoch predchádzajúcich ME Španielsku a Chorvátsku a už istom postupujúcom z 2. skupiny Nemecku je ďalším účastníkom budúcoročného kontinentálneho šampionátu (13. – 30. 1. 2022) Srbsko, ktoré má v 1. skupine na konte 5 bodov z troch duelov a už nemôže skončiť horšie ako na 2. mieste znamenajúcom postup. Srbi získali istotu vďaka verdiktu z Belgicka, kde tamojšia federácia vo štvrtok informovala Európsku hádzanársku federáciu (EHF), že jej mužská reprezentácia nemá možnosť absolvovať na marec plánované tri kvalifikačné duely.

Belgicko sa v spoločnej kandidatúre so Španielskom a Francúzskom uchádzalo o organizáciu ME 2022, ale v hlasovaní na kongrese EHF v Glasgowe získal viac hlasov projekt protikandidátov zo Slovenska a Maďarska.
Teraz sa Belgicko zrieklo aj možnosti zabojovať o účasť na šampionáte v kvalifikácii. Príčinou sú prevládajúca nepriaznivá situácia v súvislosti s pandémiou koronavírusu a príliš krátky čas na prípravu spojený s rizikom zranení.

„S veľkou ľútosťou sme informovali EHF, že musíme zrušiť našu účasť v plánovanej marcovej kvalifikácii. Dlhodobo sme sa snažili dosiahnuť odloženie stretnutí, ale zároveň chápeme, že EHF zohľadňuje vypracovaný kalendár. Rozhodnutie bolo prijaté po konzultácii s hráčmi, realizačným tímom a riaditeľmi KBHB a na základe platných bezpečnostných predpisov súvisiacich so súčasnou zdravotnou krízou. Pripraviť chlapcov na to, aby odohrali tieto zápasy v marci bez akejkoľvek súťaže, by bolo nezodpovedné. Šance, že by tam utrpeli vážne zranenia, na čo by doplatili ich kluby, sú príliš veľké,“ uviedol prezident Kráľovskej belgickej hádzanárskej federácie (KBHB)Jean-François Hannosset, ktorého citoval portál handball-planet.com.

Z tohto rozhodnutia vyplývajú športové dôsledky. Belgičania teda boj o ME 2022 končia skôr, ako ho začali a v boji o ME 2024 budú musieť v januári 2022 absolvovať barážový dvojzápas o účasť v II. fáze kvalifikácie.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/rssrbije/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022