Načítavanie údajov ...

Straka očakáva vyrovnaný dvojzápas so Zubří

Považania v osemfinále Európskeho pohára mužov v česko-slovenskom derby proti HC Robe Zubří

Po Tatrane Prešov, ktorý má v tomto kalendárnom roku na konte už dva zápasy v Európskej lige, sa na kontinentálnej pohárovej scéne predstaví aj druhý slovenský extraligista. Družstvo MŠK Považská Bystrica účinkujúce v Európskom pohári mužov 2020/2021 (niekdajší Vyzývací pohár) čaká osemfinálový dvojzápas. Súpermi Považanov budú susedia spoza hraníc – hráči českého HC Robe Zubří.

„Na derby sa tešíme a poctivo sa pripravujeme. Uvidíme, v akej forme sa predvedieme. Uplynulý víkend nám totiž odpadol extraligový duel s ŠKP Bratislava, čo berieme ako našu nevýhodu, keďže prakticky od decembra sme nehrali náročný zápas a tréning to nenahradí. Zubří ich má na konte päť,“ povedal na úvod pre slovakhandball.sk kouč MŠK Václav Straka.

V decembri, keď dal žreb dokopy túto dvojicu, figurovalo Zubří na 9. mieste v tabuľke českej extraligy a ťahalo päťzápasovú šnúru prehier. Po nej prišla v januári séria štyroch víťazných stretnutí a posun na 7. priečku. Tú prerušila uplynulý víkend hladká prehra 24:35 v Jičíne.

„Už po žrebe som upozorňoval, že nás čaká veľmi náročný súper. V lete sme sa s ním stretli v prípravných dueloch a vždy sme ťahali za kratší koniec, takže sa chystáme na ťažkého protivníka s vyrovnaným kádrom. V predchádzajúcich súbojoch im vždy niekto chýbal, ale Zubří disponuje skúsenými krídlami, údernými spojkami. Jednou z nich je Slovák Marek Hlinka, ktorý hráva celé zápasy a v novom kalendárnom roku je aj streleckou oporou. Určite patrí k nebezpečným hráčom HC Robe, ktorého mužstvo tvoria juniorskí i seniorskí reprezentanti. Osobne si myslím, že herný štýl Zubří by nám mohol vyhovovať. Podobne ako my sa hráči českého tímu tiež snažia o rýchlu a kombinačnú hádzanú,“ pokračoval Straka, ktorý má k dispozícii kompletný káder.

Pohárové stretnutia budú bez divákov v hľadisku. „Žiaľ, ale s tým nič nenarobíme. V minulých rokoch sme mali smolu na odvety u súperov. Teraz je to opačne, ale hrá sa bez divákov a výhoda domácej atmosféry sa tak maže,“ skonštatoval kouč 2. tímu aktuálneho poradia Niké Handball extraligy.

Považskobystrickí hádzanári sú už štvrtýkrát medzi šestnástkou najlepších družstiev v EP, teraz majú šancu na priemiérový prienik do štvrťfinále v hierarchii tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže klubov. Pred odvetou, ktorá je na programe o týždeň v sobotu 20. 2. od 18.00 h na Považí, si chcú vypracovať dobrú východiskovú pozíciu. „Odvety sú nevyspytateľné, nedá sa kalkulovať. Už prvý zápas chceme odohrať čo najlepšie. Očakávam úplne vyrovnané konfrontácie. Teraz bude zrejme skutočne platiť, že rozhodne momentálna forma,“ dodal Václav Straka, ktorého hráči vyradili v 3. kole EP v domácom dvojzápase litovský tím Granitas-Karys Kaunas (25:22 a 28:28). Zubří sa do tejto fázy EP dostalo cez dvoch súperov bez boja – v 2. kole nenastúpil proti hráčom HC Robe švajčiarsky St. Gallen a v 3. kole islandský Hafnarfjördur.

Osemfinále Európskeho pohára mužov 2020/2021 – prvý zápas (odveta 20. 2. o 18.00 h):
sobota 13. februára: 18.00 h HC Robe Zubří (ČR) – MŠK Považská Bystrica (SR)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talačová (https://mskpb.rajce.idnes.cz/)

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022