Načítavanie údajov ...

Straňovský opäť v Szegede, tentoraz Martin

Martin Straňovský začal sezónu v extraligovom MHC Štart Nové Zámky, ale pokračovať už bude v tíme účastníka Ligy majstrov

V špičkovom maďarskom hádzanárskom klube MOL-Pick Szeged bude hrať opäť hráč s priezviskom Straňovský. Po staršom Tomášovi (pôsobil tam v druhej polovici sezóny 2010/2011) si dres szegedského tímu oblečie aj mladší Martin, ktorý sa zatiaľ dohodol na kontrakte do 31. decembra 2020.

„Som veľmi šťastný, že som v živote dostal opäť jednu veľkú šancu a môžem v takomto klube zvučného mena pokračovať v kariére. Hádzanú v Szegede netreba predstavovať. Uvedomujem si, že budem pôsobiť v jednom z najlepších európskych tímov súčasnosti. Je to pre mňa obrovská motivácia, že znovu môžem účinkovať v Lige majstrov. Netrpezlivo čakám, aby som sa mohol predstaviť v novom prostredí. Ako súper som už okúsil, akých fantastických fanúšikov má Szeged. Pevne verím, že čoskoro sa priaznivci budú môcť vrátiť na tribúny, pretože s nimi môžeme byť skutočne veľmi silní a dosiahnuť pekné výsledky. Brat Tomáš mi veľa rozprával o Szegede. Dostal som sa na dobré miesto, a preto by som chcel ukázať, že budem dobrou posilou a prínosom pre mužstvo. Urobím pre to všetko v každom zápase,“ uviedol M. Straňovský pre klubový web a pre slovakhandball.sk poznamenal: „V utorok ma oslovili s tým, že do piatka mi dajú vedieť. V stredu som však už cestoval do Szegedu. Počítajú so mnou na ľavé krídlo popri Švédovi Jonasovi Källmanovi, keďže Islanďan Stefán Rafn Sigurmannsson má zdravotné problémy.“

Novozámocký odchovanec v uplynulej sezóne, ktorú poznačila pandémia koronavírusu a nedovolila ju dohrať, predčasne ukončil po necelých dvoch rokoch svoje pôsobenie v Tatrane Prešov, kde bol kapitánom majstrovského tímu. Onedlho 35-ročný skúsený ľavý krídelník sa vrátil do rodných Nových Zámkov, pričom popri trénerskom vzdelávaní sa čakal na zahraničný angažmán. Začal sa pripravovať a po 15 rokoch opäť nastupovať za tamojšieho extraligistu MHC Štart (práve z neho sa v roku 2005 vydal na legionárske chodníčky, pozn.). Okrem prípravných duelov stihol odohrať aj semifinále Slovenského pohára v Bardejove proti MŠK Považská Bystrica (19:23), pričom bol najlepším strelcom svojho tímu. V Szegede bude nosiť dres s číslom 42.

Pred príchodom do Prešova v lete 2018 strávil Martin Straňovský 13 sezón v zahraničí – 9 v Španielsku (7 v Ademare León, 2 v Barcelona) a 4 v Nemecku (všetky v HC Erlangen). Najlepší hádzanár SR za rok 2006 okrem úspechov v domácich súťažiach si zahral dvakrát vo Final 4 Ligy majstrov, v roku 2013 bol s Barcelonou blízko k celkovému triumfu, ale Katalánci vtedy prehrali vo finále s HSV Hamburg tesne 29:30.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: pickhandball.hu

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022