Straňovský štyrmi gólmi pomohol Szegedu v súboji o 2. priečku

Grundfos Tatabánya, klub Michala Martina Konečného, prišiel o svoju šesťzápasovú víťaznú ligovú šnúru, keď v súboji o priebežnú 2. priečku v najvyššej maďarskej súťaži prehral doma s MOL-Pick Szeged 24:31. Slovenský brankár sa na chvíľu mihol medzi troma žrďami, jeho krajan Martin Straňovský bol na palubovke 40 minút a štyrmi gólmi prispel k triumfu hostí.

V ďalšom dueli tímov slovenských hádzanárov uspel Budakalász s dvojgólovým Jakubom Prokopom na pôde Ceglédu (27:22), za ktorí nastúpili Marek Hniďák (raz vystrelil) a Martin Mazák (dve vylúčenia). Z víťazstva sa tešil Ferencváros, ktorý vyhral v Komló 29:27. Marián Žernovič čelil len jednému streleckému pokusu, z ktorého inkasoval, a Jakub Mikita skóroval raz.

HE-DO B. Braun Gyöngyös získal podľa očakávania dva body proti Dabasu (28:22), k čomu prispel Ľubomír Ďuriš troma presnými zásahmi a Michal Tóth ml. predviedol pri 25 strelách 11 úspešných zákrokov. Trochu nečakane zaváhal doma SBS-Eger, ktorému ani štyri góly Šimona Macháča (odohral takmer 50 minút) nestačili na zisk bodov proti Veszprémi KKFT (23:25). Smutný bol Otto Kancel z Orosházy, ktorého družstvo prehralo v domácom prostredí s Csurgói KK 27:29 a on videl v 42. min po treťom vylúčení červenú kartu.

V Nemecku si cenný bod do boja o záchranu v I. bundeslige vydoloval HSG Nordhorn-Lingen na palubovke FRISCH AUF Göppingen, kde aj s jednogólovým prispením Dominika Kalafuta. Naopak, Bergischer HC bez Csabu Szücsa ml. nestačil na lídra tabuľky SG Flensburg-Handewitt (22:29).

V II. bundeslige prišiel TuS Ferndorf o víťazstvo proti HSG Konstanz o víťazstvo dve sekundy pred koncom, keď inkasoval vyrovnávajúci gól na 24:24. Lukáš Péchy sa do štatistík nezapísal.

Vo francúzskej Lidl Starligue sa presadil USAM Nimes Gard na palubovke Saint-Raphaël Var Handball (34:30) a drží si 5. pozíciu. Teodor Paul sa do bránky Nimes dostal na dva pokutové hody. Posledný Tremblay, ktorého hráčom je aj Michal Kopčo (zotavuje sa zo zranenia), nestačil na Toulouse (26:31) a neodpútal sa z poslednej priečky. Nešťastnú prehru zaznamenali hráči C‘ Chartres Métropole Handball, keď vo svojej hale viedli v závere nad Chambéry Savoie HB 21:20, ale prehrali 21:22, pričom rozhodujúci gól inkasovali 79 sekúnd pred koncom. Smútili tak dvaja Slováci – Lukáš Urban a po dlhom čase sa na zápasovej súpiske objavil aj Matej Mikita.

V českej extralige v skupine o 5. – 8. miesto HC Robe Zubří neudržalo vedenie v prvom zápase proti Frýdku-Místku vedeného Danielom Valom, ktorému po nádejnom polčase 20:17 podľahlo 33:34. Marek Hlinka dal dva góly za zdolaných domácich. V play-out po dvoch výhrach zakopol Sokol Nové Veselí. Hoci Marek Korbel sa zapísal do streleckej listiny štyrikrát (na konte mal aj dve vylúčenia), Andrej Parolly skóroval trikrát, Kristián Halla dvakrát (raz z pokutového hodu) a v zostave figuroval aj brankár Adrián Šimovček, zverenci trénera Petra Kostku nestačili doma na Brno (26:30).