Načítavanie údajov ...

Strastiplné letecké presuny Prešovčanov, pri výjazde za fínskym súperom chcú menej turbulencií a prvé body

Hádzanársky kolotoč ligových a európskych pohárových súťaží sa už rozkrútil naplno a nasadli naň aj hráči Tatrana Prešov, ktorí sú v týchto dňoch neustále na cestách. V sobotu večer hrali v Lisabone, v nedeľu ráno už boli späť doma a teraz ich čaká ďalší presun do Fínska, kde v meste Riihimäki nastúpia v stredu 25. septembra o 18.00 h SELČ na zápas 3. kola C-skupiny Ligy majstrov mužov 2019/2020 proti miestnemu tímu Cocks (rozhodujú: Rumuni Stark a Stefan).

„Musíme sa dobre pripraviť, vyčistiť si hlavu z poslednej prehry a poučiť sa, aby sme lepšie bránili, spoločne jeden za druhého. V útoku taký problém nevidím, starosti nám robí defenzíva,“ vyjadril sa pre web Slavko Goluža, ktorého doplnila brankárska opora Igor Čupryna: „Vo Fínsku nás nečaká nič ľahké. Súper má tím zložený z Rusov, Bielorusov a ďalších národností. Hrajú dobre, majú šikovné krídla a kvalitného brankára. Pred dvoma rokmi sme nad nimi vyhrali, ale v Lige majstrov nie sú ľahkí súperi. Verím však, že tento výsledok napodobníme.“

Tatran a Cocks sa stretli pred dvoma rokmi stretli v Prešove v rámci turnaja 1. skupiny kvalifikácie v boji o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov, v stretnutí o 3. miesto bol vtedy úspešnejší slovenský šampión, ktorý zvíťazil 30:27.

Prešovčania zažili strastiplnú cestu do Lisabonu i späť. „Bol to náš prvý tohtosezónny výjazd v Lige majstrov a bol riadne turbulentný. Okrem výsledku, ktorý nebol pre nás priaznivý (24:32, pozn.), sme zažili, ako počas letu do Portugalska skolabovala pasažierka. Stewardi ju museli oživovať približne polhodinu. Našťastie, všetko dobre dopadlo a pani bola potom v poriadku. Späť sa to pri nočnom lete do Budapešti zopakovalo. Opäť kolaps pasažiera, ktoré museli kriesiť, ale zázračne sa prebral. V lietadle tak napriek pokročilej hodine bolo rušno, ale to nebolo ešte všetko. Potom prišla nevídane dlhá pasáž turbulencií, ktorá nepridala nikomu na pokoji. Aj chlapci si už mysleli, že po oživovaní človeka majú najhoršie už za sebou,“ prezradil generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Najviac „postihnutým“ hráčom turblenciami z prešovského kádra bol Josef Hozman. „Mal som obavy, aby sme nemuseli kriesiť aj jeho. Pepa bude mať možnosť na reparát už teraz pri ceste do Fínska. Veríme, že let bude bez turbulencií a lepší bude aj výsledok z nášho pohľadu,“ zaželal si Benický.

Český krídelník absolvoval svoj prvý let. „Znášal som ho dosť zle. Na tie turbulencie, ktoré boli pre mňa niečo nové, si musím zvyknúť. Verím, že sa mi to podarí. Pred letom som mal rešpekt. Spal som, ale prebudil som sa na to, ako to s nami trasie. Najmä zo začiatku to bolo nepríjemné, bál som sa. Triaslo sa celé lietadlo, len som si želal, aby sme už boli na zemi v Budapešti. Ostatní spali, ale potom si zo mňa robili srandu,“ priblížil chvíle strachu Hozman a k najbližšiemu duelu vo Fínsku medzi dvoma zatiaľ bezbodovými družstvami C-skupiny dodal: „Keď bude dobrá obrana, tak nám to pôjde aj v útoku. Určite to bude náročné, ale verím, že sa nám pošťastí vyhrať a získať prvé body.“

Liga majstrov mužov 2019/2020 – skupinová fáza – program 3. kola C-skupiny:
streda 25. 9.
18.00 h SELČ Cocks (Fín.) – Tatran Prešov (SR), rozhodujú: Bogdan Nicolae Stark a Romeo Mihai Stefan z Rumunska
štvrtok 26. 9.
19.00 h IK Sävehof (Švéd.) – Sporting CP Lisabon (Portug.)
nedeľa 29. 9.
12.10 h Bidasoa Irun (Šp.) – HC Eurofarm Rabotnik Bitola (Sev. Maced.)

Tabuľka C-skupiny:
1. Irun 2 2 0 0 59:42 4
2. Sporting Lisabon 2 2 0 0 62:53 4
3. Sävehof 2 2 0 0 55:49 4
4. Rabotnik Bitola 2 0 0 2 53:55 0
5. Prešov 2 0 0 2 47:57 0
6. Cocks 2 0 0 2 44:64 0

Autor: SITA, Foto: Facebook Tatran Prešov

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022