Načítavanie údajov ...

Streicher musí oželieť šesť hráčok, ale víta možnosť pracovať s mladými

Hlavný tréner hádzanárok Slovenska Pavol Streicher mal plnú hlavu starostí so zostavením kádra na blížiace sa sústredenie. Z pôvodnej nominácie mu totiž vypadlo až šesť hráčok, čiže tretina tímu. „Mariana Rebičová a Mária Holešová si potrebujú doliečiť zranenia, problémy s členkom neumožňujú zúčastniť sa na zraze Barbore Lanczovej, ospravedlnili sa aj Vladimíra Bajčiová, Veronika Habánková a najnovšie k nim pribudla brankárka Viktória Oguntoye z Debrecína, ktorá sa zranila vo víkendovom dueli v Pohári EHF,“ zhrnul pre agentúru SITA výpočet vynútených absencií P. Streicher, ktorý dodatočne povolal päticu Kristína Pastorková, Martina Popovcová, Natália Némethová, Zuzana Trepáčová a Viktória Vorzáčková. Posledne menovaná je brankárka kadetskej reprezentácie SR a na klubovej úrovni pôsobí v prvoligovom Tatrane Stupava.

„Nič s tým nenarobíme. Väčšou prioritou je, aby si dievčatá doliečili zranenia. Nie som spokojný s tým, že nastupovali za svoje družstvá aj vtedy, keď neboli zdravotne úplne v poriadku. Pre nás je toto také medziobdobie. Verím, že v marci, keď sa opäť zídeme, budú už fit,“ poznamenal k aktuálnemu stavu kormidelník žien Slovenska.

Slovenky sa zídu vo štvrtok 21. novembra predpoludním v Bratislave a po obede sa vydajú do Maďarska. Pripravovať sa budú v Národnej hádzanárskej akadémii v Balatonboglári. „Nie je všetko len negatívne, sú tu aj pozitíva. V kádri je teraz veľa mladých, ktorým sa môžeme aj s mojimi trénerskými kolegyňami intenzívne venovať, na čo nemáme pri krátkych zrazoch pri kvalifikačných zápasoch čas. Môžeme s nimi pracovať a získať prehľad o ich výkonnosti. Takto sa vyvinula situácia, ale pokúsime sa z toho vyťažiť maximum pozitívneho. Hráčky sa môžu tešiť na tréningový tábor v špičkových podmienkach a s komplexnou starostlivosťou. Radosť trénovať v takých podmienkach,“ pokračoval Streicher.

Okrem dvojfázových tréningov odohrajú aj dva prípravné zápasy – v nedeľu 24. 11. si zmerajú sily s druholigovým družstvom akadémie, v utorok 26. 11. si zahrajú proti Fínkam, ktoré sa v Maďarsku budú pripravovať od pondelka. Sústredenie malo trvať až do stredy 27. 11., ale predpoludňajší priateľský duel s maďarským prvoligovým Érdom sa neuskutoční. „Naše kluby majú cez víkend už ligové povinnosti, a tak sme zvolili kompromisné riešenie. Skončíme už v stredu ráno, aby dievčatá stihli ešte večerné tréningy v kluboch a mohli sa pripraviť na víkendové kolo,“ vysvetlil P. Streicher.

Jeho zverenky sa pripravujú na jarné pokračovanie II. fázy kvalifikácie o postup na ME žien 2020 v Dánsku a Nórsku, v ktorej majú na konte dve prehry. V Rostove podľahli Rusku 15:34 a potom v Hlohovci nešťastne aj Srbsku 26:27.

Nominácia hádzanárok Slovenska na novembrové sústredenie (21. – 27. 11. 2019):
brankárky: Adriana Medveďová (CB Salud Tenerife/Šp.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa), Viktória Vorzáčková (HC Tatran Stupava)
pivotky: Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Réka Bíziková (Érd/Maď.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Martina Popovcová (ŠŠK Prešov), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Erika Rajnohová (HSG Bad Wildungen Vipers/Nem.), Emma Hudáková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen/Švaj.), Natália Némethová, Zuzana Trepáčová (obe HK Slovan Dusla Šaľa), Monika Rajnohová (MŠK/HC DAC Dunajská Streda)

Autor: SITA, Foto: Miro Nota

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022