Načítavanie údajov ...

Streicher si súperov nevyberá, podstatné bude sa kvalitne pripraviť

Už túto stredu slovenské hádzanárske reprezentantky spoznajú súperky, ktoré sa im postavia do cesty v najbližšej kvalifikácii. Ešte v tomto roku sa začnú boje v I. fáze kvalifikácie o postup na 25. majstrovstvá sveta žien, ktoré sa v roku 2021 uskutočnia od 1. do 19. decembra v Španielsku.

Medzi 17 jej účastníkmi nechýbajú ani Slovenky, ktoré pred viedenským žrebovaním figurujú v najsilnejšom koši spolu s hráčkami Rakúska, Bieloruska, Turecka a Severného Macedónska.

„Veľmi si tu nenavyberáme. Pre nás je dôležité zaradenie do I. koša. Mňa osobne prekvapilo, že v tejto fáze sa predstaví 17 tímov a tým pádom sa zmenil postupový kľúč. Keďže na MS sa predstaví až 32 družstiev, aj počet miest pre Európu je väčší. Naša najdôležitejšia úloha, keď sa dozvieme mená súperov, bude dobre sa pripraviť. Myslím si, že potom mali by sme mať solídnu šancu potvrdiť zaradenie do najsilnejšieho koša a skupinu vyhrať,“ uviedol hlavný kouč žien SR Pavol Streicher.

Žreb rozdelí účastníkov I. fázy do dvoch štvorčlenných a troch trojčlenných skupín. Prví dvaja z každej z piatich skupín postúpia do II. kvalifikačnej fázy, v ktorej doplnia desiatku z ME 2020. Zápasy play-off sa budú hrať medzi 16. a 21. aprílom 2021.

„My nie sme v pozícii, že by sme mohli niekoho podceňovať. Všetko nasvedčuje tomu, že nebudeme mať výhodu domáceho prostredia, keďže sme turnaj organizovali pred dvoma rokmi a prednosť dostanú ostatní účastníci skupiny. Uvidíme však, ako sa to vyvinie,“ pokračoval Streicher.

Keďže postupujú po dva tímy z každej skupiny, slovenským hádzanárkam postačí na prienik do II. fázy dostať pod seba konkurentov zaradených do 3. koša: Litva, Faerské ostrovy, Kosovo, Izrael, Fínsko, prípadne 4. koša: Grécko, Luxembursko. „V 3. koši sa papierovo najslabšie javí Kosovo, s ktorým sme sa stretli aj v predchádzajúcej kvalifikácii MS. Nerád by som však špekuloval, počkajme si na výsledok žrebu,“ nechcel predbiehať a vyberať si protivníkov kormidelník SR.

K dispozícii sú dve alternatívy hracích termínov I. kvalifikačnej fázy: 27. – 29. novembra alebo 4. – 6. decembra 2020 (v oboch prípadoch piatok – nedeľa, pozn.). Účastníci jednotlivých skupín majú právo si vybrať jednu z možností. O práve zorganizovať kvalifikačný turnaj rozhodne žreb.

„Myslím si, že každý spoločný tréningový deň nás posunie ďalej. Z tohto dôvodu viac preferujem druhý termín aj z perspektívneho hľadiska, lebo by nám umožnil detailnejšie pracovať na naše hernej koncepcii. Myslím si, že podobne budú reagovať aj ostatné krajiny, ktoré budú chcieť využiť termíny na dobrú prípravu na kvalifikáciu,“ dodal P. Streicher.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022