Štvrtá prehra Prešova v EL, Tatran nestačil na Kristianstad ani v domácej odvete

Hádzanári Tatrana Prešov neodplatili IFK Kristianstad minulotýždňovú prehru. Zverenci trénera Slavka Golužu podľahli švédskemu tímu aj v utorkovej odvete a v skupinovej fáze EHF Európskej ligy mužov 2020/2021 naďalej čakajú na prvý bodový zisk. Šarišania pred týždňom podľahli na pôde súpera 25:32, vo svojej Tatran handball aréne prehrali v odvete 22:27 (11:15). Prvýkrát z doterajších vzájomných štyroch súbojov na európskej scéne neuspel domáci tím. Prešovčania s nulou na konte uzatvárajú poradie B-skupiny, Kristianstad sa prepracoval na líderskú pozíciu s 8 bodmi. Ďalší zápas čaká Tatran o dva týždne 22. decembra, keď v dohrávke 2. kola nastúpi od 20.45 h na palubovke portugalského Sportingu CP Lisabon.

Výsledky utorkových stretnutí 6. kola B-skupiny Európskej ligy mužov 2020/2021:
C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.) – Füchse Berlín (Nem.) 26:26 (12:14)
USAM Nimes Gard (Fr.) – Sporting CP Lisabon (Portug.) 27:24 (16:12)

Tatran Prešov (SR) – IFK Kristianstad (Švéd.) 22:27 (11:15)
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Rábek 2/1, Santos 1, Pacheco 6, Fech, D. Krok, Rečičár, Hozman, Fižuleto, Michalka 3, Grzentič, Caballero Hernández 3, Džaballah 4, Carapkin 1, Ben Abdallah 2
Najviac gólov za Kristianstad: Nyfjäll, Halén a Gudmundsson po 5
Pok. hody: 3/1 – 1/1, vylúčení: 2 – 4, rozhodovali: Rožkov a Novikov (obaja Ukr.)

Zápas sa najskôr vyvíjal v prospech Tatrana, ktorý po vyrovnanom úvode odskočil na 8:5, ale vzápätí nasledovala sedemgólová smršť súpera na 12:8. Prešov v úvode držala dobrá obrana s Čuprynom v bránke, ale potom prišla séria chýb, ktoré Kristianstad nemilosrdne trestal. Hostia ešte zvýšili pred prestávkou na 14:9. Domáci sa v druhom dejstve snažili ešte niečo urobiť s vývojom stretnutia, raz sa dostali na rozdiel dvoch gólov (18:20), ale to bolo z ich strany maximum.

Hlas (zdroj: Sport1 TV):
Dávid Michalka (krídelník Tatrana Prešov): „V každom dueli máme výpadky, tak to bolo aj dnes. Hráči Kristianstadu nerobili zbytočné chyby a premieňali šance, hoci nás v I. polčase podržal v bránke Igor Čupryna. Naša taktika bola zakončovať cez široké pozície. Vždy, keď sme tak zahrali, tak nám to vyšlo. Cez stred sa totiž ťažko presadzovali, lebo Kristianstad má výbornú obranu.“