Načítavanie údajov ...

ŠTYRI SLOVENSKÉ KLUBY DO EURÓPSKYCH POHÁROVÝCH SÚŤAŽÍ

Kvarteto Tatran Prešov, MŠK Považská Bystrica, MŠK Iuventa Michalovce a HC DAC Dunajská Streda chce hrať EHF Európsky pohár

Aj v nadchádzajúcej sezóne európskych pohárových súťaží v hádzanej bude mať MOL liga žien bohaté zastúpenie. Polovica aktuálnych účastníkov spoločnej slovensko-českej súťaže prejavila záujem o štart na európskej scéne.

„Sme radi, že až šesť tímov z MOL ligy sa uchádza o účasť na európskej pohárovej scéne, čím sa zopakuje vlaňajšok. Ide o kvarteto z Česka. Úradujúci šampión DHK Baník Most by chcel hrať Ligu majstrov, vicemajster DHC Plzeň sa prihlásil do Európskej ligy a Házená Kynžvart s DHC Slavia Praha do Európskeho pohára. Do tejto v hierarchii tretej najvýznamnejšej súťaže sa chcú zapojiť dva najlepšie slovenské kluby z uplynulej sezóny MŠK Iuventa Michalovce a HC DAC Dunajská Streda, ktorá to v uplynulej edícii dotiahla až do štvrťfinále. Iuventa požiadala o zaradenie o súťaž nižšie, ako jej prináleží na základe zisku majstrovského titulu. Predpokladáme, že jej Európska hádzanárska federácia vyhovie,“ informoval športový sekretár a riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

Okrem Zemplínčaniek a Dunajskostredčaniek sa v pohárovej Európe predstavia aj ďalšie dve slovenské družstvá. „Z mužských tímov prejavili záujem Tatran Prešov a MŠK Považská Bystrica. Tatran sa tentoraz neprihlásil do Európskej ligy, ale takisto ako Iuventa chce účinkovať v hierarchii nižšej súťaži, teda v Európskom pohári. V ňom majú v ostatných rokoch tradične miesto aj hráči MŠK Považská Bystrica,“ dodal Brunovský.

Slovensko tak bude mať v sezóne 2022/2023 opäť štvornásobné zastúpenie, čo je rovnaký počet a napokon aj totožné zloženie ako v predchádzajúcom ročníku. V uplynulej sezóne zastupovali slovenskú hádzanú – Tatran Prešov v Európskej lige, MŠK Považská Bystrica v Európskom pohári (muži), MŠK Iuventa Michalovce a HC DAC Dunajská Streda v Európskom pohári (ženy).

Žreb európskych pohárových súťaží s výnimkou Ligy majstrov (tú vyžrebujú už v piatok 1. júla 2022, pozn.) je na programe v utorok 19. júla vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.eurohandball.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022