Suverénny tohtoročný vstup Crows, Šaľa naprázdno v Nových Zámkoch

V Niké Handball extralige mužov 2020/2021 sa v sobotňajších zápasoch 15. kola opäť o niečo viac vyjasnilo v boji o prvú štvorku. Hádzanári Košice Crows zvládli prvý duel po dvojmesačnej prestávke a pri vstupe do kalendárneho roka pokorili ŠKP Bratislava dvojciferným rozdielom. Zverenci trénera Radoslava Antla zdolali jedného zo svojich konkurentov o semifinálovú miestenku 29:19 a vrátili sa na 3. priečku tabuľky. Veľkú zásluhu má na tom kanonier Patrik Hruščák, autor 12 presných zásahov. Crows do bodky naplnili taktický zámer ubrániť dvoch z trojice najnebezpečnejších hráčov ŠKP. Marek Mikéci dal síce 7 gólov, ale Boris Rešovský sa presadil len dvakrát a Derviš Birdahič iba raz, aj to z pokutového hodu (navyše jednu sedmičku nepremenil, pozn.). Bratislavčania sa tak vracajú po týždni z Košíc opäť bez bodového zisku a v tabuľke sú na 6. mieste už len o bod pred MHC Štart Nové Zámky.
Novozámčania si v regionálnom derby poradili s HKM Šaľa 29:27 a dosiahli tretí triumf v sérii. Naopak, Šaľania prehrali tretíkrát za sebou a ich nádeje na prvú štvorku dostali vážne trhliny, hoci stále sú na 5. pozícii iba o bod za košickými družstvami. Majú však viac odohraných duelov. Hráči HKM pritom v sobotu zmazali v druhom polčase päťgólové manko (13:18) a v 54. min sa dostali dokonca do vedenia (26:25). Potom však trikrát za sebou inkasovali, pričom za stavu 26:27 nepremenil Šimon Michniewicz pokutový hod. Výhru Štartu spečatil v poslednej minúte jeho najlepší strelec Mikuláš Kucsera ml.

Výsledky sobotňajších stretnutí 15. kola Niké Handball extraligy mužov:
MHC Štart Nové Zámky – HKM Šaľa 29:27 (15:11)
Najviac gólov: M. Kucsera ml. 7/3, G. Vadkerti a B. Papp po 5 – Michniewicz 6/1, Meľnyk a Bogár po 5
pok. hody: 4/3 – 5/3, vylúčení: 4 – 8, ČK: 45. Lužica (Šaľa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka

Košice Crows – ŠKP Bratislava 29:19 (15:11)
Najviac gólov: P. Hruščák 12/2, Pecha a Müller po 4 – Mikéci 7, Ratkovský 3, Kysel, Modrovský a Rešovský po 2
pok. hody: 3/2 – 4/1, vylúčení: 5 – 3, rozhodovali: Palovčák a Richvalský