Načítavanie údajov ...

Szarková aj po štvrťročnej ligovej pauze pri streleckej chuti

Ani štvrťročné čakanie na ligový duel nepribrzdilo hádzanárky tímu Motherson Mosonmagyaróvár v úspešnom ťažení v najvyššej maďarskej súťaži. Od ich predchádzajúceho duelu uplynuli vyše tri mesiace, ale prvé stretnutie po dlhej pauze zvládli, keď na palubovke Békéscsaby vyhrali 30:23 a v tabuľke sa držia na 2. mieste za vedúcim Siófokom. K šiestej výhre za sebou, ktorú dosiahli na pôde posledného družstva, prispela 10 gólmi Simona Szarková. Slovenská reprezentačná spojka vyslala na bránku súpera počas vyše 50-minútového pobytu na ihrisku 13 striel a dvojcifernou gólovou nádielkou potvrdila príslušnosť v najlepšej desiatke ligových kanonierok v Maďarsku (na konte má 42 gólov v 8 zápasoch). Raz sa strelecky presadila aj jej krajanka Barbora Lancz, Anette Emma Hudák svoj jediný strelecký pokus nepremenila a na súpiske figurovala aj štvrtá slovenská zástupkyňa Mária Holešová.
Smutné v závere kalendárneho roka zostali Slovenky z Kisvárdy. Ich tím Master Good SE totiž doma podľahol predposlednému družstvu Alba Fehérvár KC tesne 21:22. Odvrátiť prehru nepomohli ani 2 góly Veroniky Habánkovej (4 strely, 1 vylúčenie), brankárka Izabela Kondášová a taktiež mladá Dorota Bačenková do hry nezasiahli. Kisvárda figuruje na 9. pozícii.

V lepšie naladenie pred reprezentačným zrazom verili aj slovenskí hádzanári pôsobiaci v II. bundeslige. Lukáš Péchy z TuS Ferndorf sa dostal k jednej strele, ktorá neskončila gólom, pri prehre na palubovke Bietigheimu (27:33). Péchyho klub vyšiel naprázdno už piatykrát v sérii.
Štvrtý nezdar za sebou (z nich dva boli o jediný gól) si pripísal TV Emsdetten s Tomášom Urbanom, ktorý sa z ihriska HSG Konstanz vrátil bez bodu (23:24). Slovenský krídelník sa do gólových štatistík nezapísal.
Cenný bod za remízu 26:26 získal ThSV Eisenach, ktorý sa predstavil na pôde tímu Elbflorenz bez slovenského tvorcu hry. Dvadsaťjedenročný Martin Potisk utrpel na tréningu pred predchádzajúcim domácim duelom proti Hamburgu zranenie väzov. Eisenach sa drží v pokojnom strede tabuľky na 8. priečke.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://mkcse.hu/

Najnovšie news

16. Sep, 2022

Šesťgólový Hajko

V strede týždňa bolo v európskych hádzanárskych ligách na programe niekoľko zápasov so slovenskou…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022