Načítavanie údajov ...

Szarková do Maďarska, očakávali ju v Mosonmagyaróvári

Simona Szarková by sa mala stať klubovou spoluhráčkou reprezentačných kolegýň Lucie Gubikovej a Réky Bízikovej

Slovenská hádzanárska reprezentantka Simona Szarková bude v hráčskej kariére s veľkou pravdepodobnosťou pokračovať v Maďarsku. Jej novým zamestnávateľom by sa mal stať Mosonmagyaróvári KC SE. Szarková v rozhovore pre denník Šport minulý týždeň uviedla, že mala jednu ponuku z Francúzska a tri z Maďarska. Zároveň priznala, že prijala ponuku, ktorá je dokonca lepšia ako tá zo Storhamaru. „Pozitívom je, že to mám blízko domov, je to takpovediac za rohom. Po vstupných testoch bude všetko jasné,“ uviedla 26-ročná spojka pre Šport.

O tom, že jej kroky povedú do Mosonmagyaróváru, naznačuje aj správa na klubovom webe maďarského prvoligového tímu vystupujúceho pod názvom Eu-Fire Mosonmagyaróvár (aktuálne 11. miesto v tabuľke). Delegácia MKC zavítala uplynulý piatok na kvalifikačný turnaj v Šali, kde sa prišli pozrieť na dve svoje súčasné a jednu možno budúcu hráčku. Kým brankárka Lucia Gubiková sa pre chorobu neobjavila medzi tromi žrďami a krídelníčka Réka Bíziková nemohla nastúpiť pre chýbajúce administratívne veci ohľadom možnosti štartu za SR, Szarková sa predviedla v pozitívnom svetle. S Monikou Rajnohovou (v minulosti bola tiež hráčkou Mosonmagyaróváru) boli hlavnými oporami slovenskej reprezentácie pri dôležitom triumfe nad Ukrajinou (36:32). Potenciálna posila skórovala deväťkrát a podľa správy svojím výkonom ukázala, že je skvelá hádzanárka. Na webe Mosonmagyaróváru zároveň dodali, že Szarkovú v utorok očakávajú na tréningu tamojšieho družstva. Nechýbala ani spoločná fotka tria R. Bíziková – Szarková – Gubiková. Okrem Gubikovej a R. Bízikovej zvýrazňujú slovenskú stopu v kádri MKC aj ďalšie dve rodáčky – Boglárka Bíziková a Mónika Kovacsiczová (Kovačicová).

Ako je známe, počas nedávneho reprezentačného zrazu, v rámci ktorého si Slovenky vybojovali v Šali postup z turnaja I. fázy kvalifikácie MS 2019, prišla zo severu Európy správa, že Szarková požiadala o predčasné rozviazanie kontraktu v nórskom tíme Storhamar Haandball Elite. Vedenie klubu, v ktorom pôsobila len od leta po príchode z DHK Baník Most, jej vyšlo v ústrety. Angažmán v krajine úradujúcich majsteriek Európy totiž nenapĺňal jej predstavy, keďže od trénera Arneho Senstada nedostávala dostatok príležitostí. Szarková naposledy nastúpila za Storhamar, aktuálne druhý tím tabuľky tamojšej najvyššej súťaže, 18. novembra 2018 v odvetnom dueli Pohári EHF proti maďarskému Érdu.

Autor: SITA, Foto: Miroslav Slávik

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022