Načítavanie údajov ...

Szarková nebude pokračovať v Storhamare, dôvodom nedostatok hracieho času

Slovenská hádzanárska reprezentantka Simona Szarková len od leta pôsobí v nórskom klube Storhamar Haandball Elite, do ktorého prestúpila z DHK Baník Most. Angažmán v krajine úradujúcich majsteriek Európy však nenapĺňal jej predstavy, keďže od trénera Arneho Senstada nedostávala dostatok príležitostí, preto požiadala vedenie klubu o rozviazanie kontraktu. Predstavitelia sa rozhodli vyhovieť jej želaniu a počas reprezentačnej pauzy jej umožnia odísť do iného klubu. Všetko by sa malo zrealizovať v najbližších dňoch, ale už je isté, že Szarková nastúpila v nedeľu v Pohári EHF proti maďarskému Érdu na svoj posledný zápas za Storhamar, aktuálne druhý tím tabuľky tamojšej najvyššej súťaže. Dvadsaťšesťročná spojka je momentálne s národným tímom SR na medzinárodnom turnaji v Chebe.

„Súvisí to najmä s hracím časom stráveným na palubovke. Simona chce hrať viac a pravdepodobne pôjde do klubu, kde to bude možné. Nejde o žiadny konflikt. Bol to pokojný dialóg a my sme akceptovali jej túžbu rozviazať zmluvu,“ vysvetlil pre Hamar Arbeiderblad šéf hamarského klubu Öystein Holtet.

Simona Szarková, novozámocká rodáčka pochádzajúca zo Šurian, kde začínala s hádzanou v miestnom HKM, potvrdzovala na Slovensku svoj talent v HK Slovan Duslo Šaľa. Následne si v drese DHK Baník Most svojimi výkonmi vyslúžila ponuku zo Storhamar Haandball Elite, s ktorým sa dohodla na dvojročnej zmluve.

Autor: SITA, Foto: h-a.no

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022