Načítavanie údajov ...

Szarková po vstupe do kvalifikácie ME 2022: „Tieto výsledky nám zdvihnú sebavedomie“

Slovenské hádzanárske reprezentantky v súlade s papierovými predpokladmi utrpeli v úvode II. fázy kvalifikácie o postup na ME 2022 dve prehry, ale napriek početným absenciám hráčok základného kádra uhrali s favoritmi 5. skupiny solídne výsledky. Výraznou mierou k tomu prispela aj Simona Szarková, ktorá bola s Nikoletou Trúnkovou a Rékou Bízikovou v Španielsku (28:33) a doma s Maďarskom (28:30) streleckou líderkou tímu SR.

Slovenky sa v nedeľu v Topoľčanoch rýchlo otriasli z dvoch gólov vo svojej sieti. V 5. min otočili na 3:2 a potom vyše tridsať minút nepustili favorita do vedenia. „Vedela som, že Maďarky majú momentálne omladený káder a trochu aj problém hrať pod tlakom. Ja som verila, že by sme mohli aj vyhrať, hoci veľa ľudí to takto nevnímalo. Ja som nám však verila a napokon to bolo veľmi tesné. Každá prehra mrzí. Myslím, že sme to stratili v druhom polčase, kde sme mali hluchú desaťminútovku. Žiaľ, urobili sme pár zbytočných chýb a ony nám vtedy ušli,“ vrátila sa k nedeľňajšiemu vystúpeniu vo vynovenej Mestskej športovej hale v Topoľčanoch S. Szarková.

Dvadsaťdeväťročná spojka Siófoku čelila hráčkam, ktoré veľmi dobre pozná z najvyššej maďarskej súťaže. Bola pod drobnohľadom. „Vedela som, že ma budú sledovať, či už môj tréner alebo ľudia z klubu, takže budem viac na očiach. Nejako som si to nepripúšťala a snažila som sa najmä koncentrovať na svoj výkon a predovšetkým byť spokojná sama so sebou,“ poznamenala Szarková, ktorá proti Maďarkám skórovala desaťkrát vrátane štyroch premenených pokutových hodov a mala vysokú úspešnosť streľby: „Ani som netušila, že som nastrieľala toľko gólov, ale myslím si, že v mojej hre by sa dalo ešte čo-to vylepšiť. V prvom polčase som sa nejako nevedela prebudiť. Bojovala som viac so sebou ako so súperom, ale to sa niekedy stáva.“

Slovenský tím sa musel vyrovnať s výrazným oslabením, k dispozícii nebola až šestica hráčok. Ich spoluhráčky sa však favorizovaných protivníkov nezľakli a dokázali chýbajúce dievčatá zastúpiť. „Celý uplynulý týždeň vidím z tohto pohľadu pozitívne a vystúpenia v našom podaní hodnotím kladne. Pri stredajšej prehre v Španielsku sme mali viac horších pasáží, v nedeľu s Maďarskom bolo na našej strane už menej hluchých chvíľ. Práve v tomto vidím najväčšie pozitívum. Tieto výsledky s tímami z hádzanárskej špičky sú povzbudením aj pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta. Zdvihne nám to sebavedomie, čo je dobré, lebo nemusíme hrať ustráchane. Presvedčili sme sa, že vieme hrať aj s družstvami takéhoto rangu,“ dodala Simona Szarková, ktorá v dvojzápase so Španielskom a Maďarskom mala na konte dovedna 17 gólov.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022