Načítavanie údajov ...

Szarková z Nórska do Maďarska, posilou Mosonmagyaróváru

Simona Szarková spoluhráčkou reprezentačných kolegýň z národného tímu SR Lucie Gubikovej a Réky Bízikovej

Slovenská hádzanárska reprezentantka Simona Szarková si zahrá v Maďarsku. Potvrdili sa minulotýždňové indície agentúry SITA a jej novým klubom sa stal Eu-Fire Mosonmagyaróvári KC SE. Aktuálne jedenásty tím tabuľky najvyššej maďarskej súťaže jej angažovanie oznámil prostredníctvom webovej stránky, novú slovenskú akvizíciu oficiálne predstavia na stredajšej tlačovej konferencii.

Szarková počas nedávneho reprezentačného zrazu, v rámci ktorého si Slovenky vybojovali v Šali postup z turnaja I. fázy kvalifikácie MS 2019, požiadala o predčasné rozviazanie kontraktu v nórskom tíme Storhamar Haandball Elite, kde pôsobila len od leta. Dôvodom bola nespokojnosť najmä z nedostatočnej hernej vyťaženosti. Dvadsaťšesťročná a 174 cm vysoká spojka mala vzápätí podľa vlastných slov jednu ponuku z Francúzska a tri z Maďarska. Napokon prijala tú, ktorú označila za výhodnejšiu, ako bola tá zo Storhamaru. Premiéru v novom drese absolvuje v utorok 18. decembra, keď sa fanúšikom MKC predstaví v UFM Aréne v charitatívnom stretnutí Mosonmagyaróváru proti Kispestu.

Simona Szarková, novozámocká rodáčka pochádzajúca zo Šurian, kde začínala s hádzanou v miestnom HKM, hrávala na Slovensku v HK Slovan Duslo Šaľa. Následne si v drese DHK Baník Most svojimi výkonmi vyslúžila ponuku zo Storhamar Haandball Elite, s ktorým sa na jar 2018 dohodla na dvojročnej zmluve. Szarková sa od minulého utorka pripravovala s novými spoluhráčkami z Mosonmagyaróváru, ktorými sú aj reprezentačné kolegyne Lucia Gubiková a Réka Bíziková. Okrem nich zvýrazňujú slovenskú stopu v kádri MKC aj ďalšie tri rodáčky – Boglárka Bíziková, Mónika Kovacsiczová (Kovačicová) a Anette Emma Hudáková. V minulosti hrala za tento klub tiež Monika Rajnohová.

Autor: SITA, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022