Načítavanie údajov ...

Szarková zostáva v Mosonmagyaróvári, Gubiková na odchode

Spojka Simona Szarková pokračuje v maďarskom prvoligovom klube, zranená brankárka Lucia Gubiková v ňom nebude pokračovať

Slovenská reprezentantka v hádzanej Simona Szarková bude naďalej pôsobiť v tíme Mosonmagyaróvári KC. S účastníkom najvyššej maďarskej súťaže sa dohodla na ďalšej spolupráci. „Skvele sa cítim v meste i v klube a som si istá, že v nasledujúcej sezóne bude družstvo MKC ešte silnejšie,“ uviedla pre klubový web Szarková.

Odchovankyňa šurianskej hádzanej v novembri 2018 ukončila svoj angažmán v nórskom Storhamar Haandball Elite a vzápätí zamierila do Maďarska. Hneď po svojom príchode do Mosonmagyarováru sa zaradila medzi kľúčové hráčky: „Som si vedomá, že sa odo mňa očakáva, aby som patrila medzi líderky družstva, ale to je v poriadku. Mám skvelé spoluhráčky a ja som maximalistka. Chcem sa neustále zlepšovať. Samozrejme, aj v tomto skvelom prostredí aj vyhrávať,“ pokračovala 27-ročná spojka, ktorá na adresu priaznivcov MKC dodala: „Mám za sebou veľa medzinárodných duelov, ale s takýmto fantastickým fanúšikovským táborom ako v Mosonmagyaróvári som sa ešte nestretla.“

Kým Szarková si predĺži svoje pôsobenie v Mosonmagyaróvári, v aktuálne 10. tíme tabuľky maďarskej ligy nebude pokračovať ďalšia Slovenka. Reprezentačná brankárka Lucia Gubiková je momentálne zranená. Nedávno sa podrobila operácii a očakáva sa jej niekoľkomesačná pauza medzi žrďami. Aj preto sa klub a hráčka dohodli na ukončení zmluvného vzťahu.

Gubiková prišla do Mosonmagyaróváru, kde to bol pre ňu prvý zahraničný angažmán, v lete 2018 po dvoch sezónach v prešovskom drese (Bemaco, resp. ŠŠK), do ktorého prestúpila na jeseň 2016 z Iuventy Michalovce.

Autor: SITA, Foto: mkcse.hu

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022