Szarkovej deväťgólová porcia na pôde Érdu

Slovenská reprezentantka Simona Szarková naďalej potvrdzuje dobrú formu. Strelecky sa jej darilo aj v stredajšom ligovom stretnutí najvyššej maďarskej súťaže, v ktorom potiahla Motherson Mosonmagyaróvár k výhre na palubovke Érdu 35:26 deviatimi gólmi. Ľavá spojka odohrala takmer 41 minút a na bránku súpera vyslala 14 striel. Z jej klubových spoluhráčok pridala Barbora Lancz počas desaťminútového pobytu na palubovke 2 góly zo 4 pokusov, Anette Emma Hudák dostala takmer 25 minútový priestor bez streleckého zápisu a Mária Holešová sa k slovu nedostala. Mosonmagyaróvár si vylepšil svoju bilanciu na 8 víťazstiev – 0 remíz – 1 prehra a v tabuľke figuruje na 4. priečke.
V 3. kole Maďarského pohára sa družstvo Kisvárda Master Good SE presadilo cez Kispest (30:23), na čom sa podieľali aj Slovenky. Veronika Habánková skórovala šesťkrát a raz bola vylúčená, Dorota Bačenková dala dva góly a brankárka Izabela Kondášová mala jeden zákrok pri siedmich strelách hostiek.
Hádzanárky OGC Nice Côte d’Azur Handball uplynulý víkend remizovali na palubovke tímu Plan de Cuques v rámci skupinovej fázy Francúzskeho pohára (26:26), v stredu tohto súpera zdolali v ligovej súťaži 28:25. Tentoraz nastúpila aj skúsená slovenská opora Martina Školková, ktorá zakončila akciu svojho tímu päťkrát a v dvoch prípadoch skončila lopta v sieti súpera okupujúceho posledné miesto. Nice je po piatom plnom bodovom zisku v sérii na 5. priečke.
V najvyššej ruskej súťaži zvládol Rostov, kde pôsobí ak asistent trénera Tomáš Hlavatý, dôležitý súboj s Togliatti (28:24) a vďaka trinástej výhre v sezóne si drží na čele tabuľky stopercentnú bilanciu.
Nemecký Thüringer HC ťahal za kratší koniec v bundesligovom súboji tabuľkových susedov na palubovke Neckarsulmer SU (32:38), čím sa súper nielen bodovo dotiahol, ale aj dostal v aktuálnom poradí pred neho na 5. miesto. Slovenka Lýdia Jakubisová (THC) však pri prehre na záver prvej polovice sezóny chýbala.