Načítavanie údajov ...

SZH chce rozšíriť spoluprácu s RFEBM, Blázquezovi sa veľmi páči bratislavské dejisko ME 2022

V uplynulých dňoch zavítal na Slovensko Francisco Vidal Blázquez García, prezident Španielskej hádzanárskej federácie (RFEBM), s ktorou Slovenský zväz hádzanej (SZH) úzko spolupracuje už takmer dva a pol roka.

Blázquez prišiel do Bratislavy na obhliadku hotela a haly v súvislosti s majstrovstvami Európy mužov 2022, ktoré budú od 13. do 30. januára hostiť spoločne Slovensko a Maďarsko. Španieli ako víťazi ostatných dvoch kontinentálnych šampionátov budú účinkovať v základnej E-skupine na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. „Je veľmi pekný s ideálnym výhľadom pre divákov z každej strany. Bratislava je krásne mesto a verím, že ME budú veľkolepé a bude sa na nich dariť aj Slovákom. Ak sa však stretnú vo štvrťfinálovej skupine s nami, tak dúfam, že nevyhrajú,“ poznamenal pre RTVS dobre naladený šéf RFEBM, ktorý je zároveň členom exekutívy Európskej hádzanárskej federácie (EHF), predsedom organizačného výboru decembrových majstrovstiev sveta žien 2021 a viceprezident Španielskeho olympijského výboru.

Viac informácií ohľadom vzácnej návštevy poskytol viceprezident SZH Ernö Kelecsényi: „Môžeme povedať, že pán Blázquez je náš priateľ. Mali sme viac aktuálnych tém, ktoré sme chceli prebrať, a preto sme zorganizovali túto návštevu. Náš čaká už onedlho účasť na MS žien, ktoré organizuje Španielsko, a oni budú ako úradujúci majstri Európy štartovať na kontinentálnom šampionáte, ktorý my usporiadame v januári spolu s Maďarskom. Okrem toho, samozrejme, aktualizujeme našu vzájomnú spoluprácu trvajúcu už vyše dvoch rokov, z ktorej vieme vyťažiť veľa pozitívneho, a preto v nej chceme nielen pokračovať, ale ju aj rozšíriť. Okrem Blázqueza prišiel do Bratislavy aj šéf španielskych rozhodcov. Už sme si na úrovni zväzov začali vymieňať arbitrov a v debate na túto tému sme pokračovali.“

Voľnú kartu pre ženskú reprezentáciu na MS 2021 získalo Slovensko aj práve vďaka výborným vzťahom a spolupráci so Španielskou hádzanárskou federáciou na diplomatickom poli. Prsty vo vzájomnej spolupráci má španielsky technický riaditeľ SZH Fernando Gurich, ktorý zastáva významnú úlohu najmä pri mládežníckej hádzanej. „Netajíme, že vďaka nemu máme vytvorenú spoluprácu s RFEBM. On je zodpovedný človek za športovú prípravu našej mládeže a reprezentačných výberov. Naším cieľom je pripraviť mladých hádzanárov tak, aby sa mohli dostať do seniorskej reprezentácie, kde sa už nebudú musieť učiť všetko ako niečo nové, ale prídu pripravení z mládežníckych kategórií,“ dodal Kelecsényi.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022