Načítavanie údajov ...

T. Urban zostáva v Nemecku, posilnil prvoligový Minden

Slovenský hádzanársky reprezentant Tomáš Urban bude naďalej pôsobiť v Nemecku. Už nie však v TV Emsdetten, ktorému v uplynulej sezóne pomohol k udržaniu sa v II. bundeslige, ale v TSV GWD Minden. Účastník prestížnej I. bundesligy sa s 31-ročným ľavákom dohodol na ročnom kontrakte.
Zeleno-bieli angažovaním Urbana týždeň pred začiatkom sezóny 2021/2022, ktorú v najvyššej nemeckej súťaži otvoria 8. septembra domácim duelom s vicemajstrovským SG Flensburg-Handewitt, skompletizovali svoj káder. Minden skončil v predchádzajúcej edícii na 16. mieste, čo bola prvá priečka nad pásmom zostupu.
„Som šťastný, že bude môcť hrať za tradičný klub ako GWD Minden. Radostné očakávania v súvislosti s novým mužstvom sú veľké. Každý hádzanár má sen byť na palubovke v I. lige, aj pre mňa je to niečo výnimočné, keď to môžem opäť zažiť,“ uviedol pre klubový web T. Urban, ktorého veľký športový sen sa spája s účasťou na januárových domácich majstrovstvách Európy.
Pravý krídelník a najlepší hádzanár Slovenska za rok 2016 nie je neznámy pojem v nemeckej hádzanej. V sezóne 2015/2016 dosiahol v drese ThSV Eisenach 113 gólov, ale ani to neodvrátilo zostup jeho družstva. Prvoligové skúsenosti potom zbieral aj vo Frisch Auf! Göppingen, následne prestúpil do TV Grosswallstadt. Hráč s výškou 187 cm je dlhoročnou oporou slovenského reprezentačného tímu, ktorého dres si obliekol už 125-krát, a v kádri GWD bude patriť medzi medzinárodne ostrieľaných hráčov.
„Tomáš je skúsený hráč na poste pravého krídla, ktorý nám môže výrazne pomôcť. S Maxom Staarom vytvorí silnú dvojicu, pričom zvýši šírku i kvalitu nášho kádra. Sme radi, že sa nám ho podarilo angažovať. Už v prípravnom zápase proti Bergischer HC (k výhre 35:26 prispel 4 gólmi, pozn.) ukázal, aký cenný dokáže byť pre družstvo. V TV Emsdetten potvrdil v minulej sezóne vysokú istotu v zakončení,“ poznamenal pri predstaavení novej slovenskej akvizície v tíme trénera Franka Carstensa športový riaditeľ GWD Minden Frank von Behren.
Tomáš Urban pred príchodom Emsdettenu vo februári 2020 pôsobil od leta 2019 v tíme Košice Crows, predtým od októbra 2018 v druholigovom TV Grosswallstadt, v prvoligovom Frisch Auf! Göppingen bol tiež jednu sezónu od septembra 2017 a od polovice roku 2015 bol hráčom ThSV Eisenach. Pred odchodom do Nemecka mal košický odchovanec od februára 2013 angažmán v Tatrane Prešov (trikrát s ním získal „double“ – titul i prvenstvo v Slovenskom pohári), kam prestúpil z maďarskej Tatabánye. V minulosti si šikovný krídelník zahral najvyššiu maďarskú súťaž okrem tímu Grundfos Tatabánya KC aj za majstrovský MKB Veszprém KC. Na Slovensku okrem Košíc a Prešova strieľal góly tiež za HC winLand Michalovce. Na reprezentačnej úrovni sa zúčastnil na MS 2009 a 2011 i ME 2012.

Autor: slovakhandball.sk

FOTO: https://gwd-minden.de/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022