Načítavanie údajov ...

Talent roka do Gummersbachu

Tomáš Smetánka od novej sezóny v Nemecku

Slovenský mládežnícky reprezentant Tomáš Smetánka bude v nasledujúcom súťažnom ročníku pôsobiť v Nemecku. Svojimi výkonmi v drese HK Agro Topoľčany i národného tímu upútal svojimi výkonmi nielen fanúšikov, ktorí ho v ankete Slovenského zväzu hádzanej zvolili za talent uplynulého roka.

„Som rád za šancu v HK Agro Topoľčany, ale teraz som dostal možnosť posunúť sa v kariére. Rovnako ďakujem aj Bojniciam za všetko. Od najbližšej sezóny budem pôsobiť v nemeckom VfL Gummersbach, kde okúsim ligovú dorasteneckú súťaž. Sen každého hádzanára je zahrať si v prestížnej bundeslige. Ja tam ešte nie som, ale verím, že pomalými krokmi sa tam dostanem,“ prezradil držiteľ ocenenia DS CAR Talent roka 2019 do 20 rokov v rozhovoroch s laureátmi vo facebookovej relácii SZH Handball Talk.

„Cena ma vďaka hlasom fanúšikov potešila, ale myslím si, že by tu namiesto mňa mohli byť aj ďalší chalani, ktorí by si toto ocenenie tiež zaslúžili,“ dodal na spojke hrajúci bojnický odchovanec, ktorý v roku 2020 dosiahne vek dospelosti.

Mužský tím Gummersbachu pôsobil v sezóne 2019/2020 v II. bundeslige, kde s bilanciou 14 víťazstiev – 3 remízy – 7 prehier figuroval na 4. mieste. Zo Slovákov v ňom v minulosti pôsobil napríklad pivot Michal Kopčo.

Rozhovor s Tomášom Smetánkom v relácii Handballtalk si môžete vypočuť už aj v podcaste SZH, na ktorý sme uploadovali vyhlásenie najlepších hádzanárov za rok 2019.

Vyhlásenie najlepších hádzanárov cez Handballtalk aj v podcaste SZH

Spotify, Apple, Google

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022