Načítavanie údajov ...

Talentovaný Hniďák do Ceglédu

Do najvyššej maďarskej súťaže hádzanárov pribudol ďalší Slovák. Od 1. januára 2021 je hráčom tímu Ceglédi KKSE Marek Hniďák. Devätnásťročný dlháň (198 cm) prestúpil k nováčikovi súťaže, ktorý v tabuľke figuruje na 11. mieste s bilanciou 2 – 1 – 8, z HK Slavoj Trebišov. Vekom ešte dorastenec naberal v aktuálnej sezóne skúsenosti v Slovnaft handball extralige v drese družstva Košice Crows.

„V každom prípade ide o najvýznamnejší prestup v mojej doterajšej kariére, z ktorého sa veľmi teším a zároveň cítim zodpovednosť. Určite cítim aj nervozitu, ale nejde o nič hrozné. Prevládajú pozitívne dojmy. V Košiciach mi v Crows dávali dostatok priestoru, do Ceglédu prichádzam zabojovať o svoje miesto v kádri. S trénerom som sa ešte nestretol, ale moje úlohy ako pravej spojky budú podobné ako v Košiciach,“ uviedol pre slovakhandball.sk ľavoruký Hniďák, ktorý je juniorský slovenský reprezentant, ale trikrát sa už ukázal aj na zrazoch národného tímu mužov SR.

Cegléd vedie miestny rodák Károly Nagy, ktorý na začiatku legionárskeho pôsobenia viedol v tíme PLER Budapešť Teodora Paula a aj Jakuba Mikitu. Jeho súčasným zverencom je ďalší Slovák – pivot Martin Mazák.
„S maďarčinou nie sme ešte kamaráti. Dúfam, že v začiatkoch mi ´Mazi´ pomôže a neskôr sa aj posnažím,“ poznamenal talentovaný Hniďák, ktorý túži zahrať si za Slovensko na majstrovstvách Európy. „Pre každého slovenského hádzanára je momentálne métou budúcoročný domáci európsky šampionát. Určite si trúfam minimálne zabojovať o miesto v reprezentácii na ME 2022. Ostatné necháme na osud. Spravím však maximum, aby sa mi to podarilo. Uvidíme, ako to dopadne,“ odhodlane dodal trebišovský odchovanec.

S prezidentom klubu
S krajanom a spoluhráčom M. Mazakom

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Archív Mareka Hniďáka

 

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022