Načítavanie údajov ...

Tatran hostí Záhreb, pre Prešovčanov motiváciou účasť v Zadare

Hádzanári Tatrana Prešov majú pred sebou rozhodujúce stretnutia v deviatom ročníku „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“, ktoré rozhodnú o tom, či bude ich účinkovanie úspešné. Zverenci trénera Slavka Golužu prešli v 1. kole play-off cez ruský Spartak Moskva (31:23, 32:22) a vo štvrťfinále sa predstavia proti chorvátskemu tímu Prvo plinarsko društvo Záhreb. Prvý duel dvojzápasu je na programe v sobotu 7. marca od 17.15 h v Tatran handball aréne. Odveta sa odohrá v stredu 11. marca o 20.00 h v Záhrebe.

„Uvidíme, v akom zložení budeme napokon hrať, keďže máme viacero problémov so zostavou. V konečnom dôsledku je dôležité, aby hráči nechali na palubovke svoje srdce a odovzdali maximum toho, čoho sú schopní. Záhreb je pojem, mal šesť reprezentantov (Hrstič, Horvat, Mandič, Ravnič, Šipič a Ašanin, pozn.), ktorí hrali na nedávnych majstrovstvách Európy vo finále. Je to magnet pre ľudí. Máme úzky káder, ale cieľom je zvládnuť domáci zápas, zabojovať a do odvety ísť s víťazstvom,“ uviedol pre klubový web tréner Tatrana Slavko Goluža.

Pre hráčov úradujúceho slovenského majstra je veľkou motiváciou účasť na vyvrcholení SEHA ligy, kde sa predstaví kvarteto najlepších. „Hrá sa na dva zápasy a každý gól môže byť dôležitý. Šesť finalistov nedávnych ME v kádri len potvrdzuje, aký kvalitný súper nás čaká. Musíme preto bojovať 120 minút a uvidíme, čo sa nám podarí dosiahnuť. Vieme, že Záhreb je favoritom, ale budeme bojovať o svoju šancu a postup do Final 4. Pozývame všetkých fanúšikov, aby prišli v čo najväčšom počte pri našom poslednom domácom medzinárodnom zápase tejto sezóny,“ pivot Leon Vučko.

Ak by sa Prešovčanom podarilo uspieť proti Záhrebčanom, tak by sa prebojovali na turnaj Final 4. Ten už pár dní pozná svoje dejisko. V termíne 3. – 5. apríla 2020 sa uskutoční v chorvátskom Zadare, ktorý bude mať premiéru v úlohe hostiteľa. Zároveň je to po Záhrebe 2012 a Varaždíne 2016 tretie chorvátske mesto, v ktorom sa rozhodne o konečnom poradí v tejto súťaži. Final 4 v minulosti usporiadali aj Breste, Skopje (po dvakrát,), Novom Sade a Veszpréme. V Športovej hale Krešimira Čosiča sa bude hrať až v závere týždňa. Na piatok 3. apríla sú plánované semifinálové duely a v nedeľu 5. 4. prídu na rad zápasy o 3. miesto a finále. „Sme pyšní na to, že dejiskom turnaja bude jedna z najnavštevovanejších turistických destinácií v regióne Stredozemného mora,“ uviedol výkonný riaditeľ ligy Siniša Ostoič.

Záhreb je rovnako ako Tatran pravidelným účastníkov nadnárodnej súťaže. Oba tímy patria k štvorici klubov, ktoré odohrali všetky doterajšie sezóny. V ôsmich ročníkoch sa PPD zakaždým dostal medzi najlepšiu štvoricu tímov v súťaži, ktorú v sezóne 2012/13 aj raz vyhral. V ostatných dvoch sezónach bol chorvátsky majster vo finále, kde však dvakrát neuspel proti Vardaru Skopje (najskôr 24:26, potom 23:26). V najlepšej trojici neboli Záhrebčania iba raz, v sezóne 2016/17. Dvakrát bojovali o bronz aj s Tatranom Prešov a v oboch prípadoch uspeli. V úvodnom ročníku 2011/12 po výhre 31:29 a v sezóne 2013/14 výsledkom 36:28.

Oba tímy spolu doteraz odohrali 19 zápasov, v ktorých je vzájomná bilancia vzácne vyrovnaná. Deväťkrát vyhral PPD a popri jednej remíze sa zrodilo 9-krát aj víťazstvo Tatrana. Ten zvíťazil aj v oboch minuloročných dueloch. Zaujímavosťou vzájomnej bilancie je, že oba tímy dominujú v domácich súbojoch. Tatran dokonca doteraz doma s PPD Záhreb ešte neprehral, iba raz remizoval (26:26 v sezóne 2012/13). Vonku sa mu podarilo vyhrať dvakrát. Naposledy v nateraz poslednom vzájomnom stretnutí v marci minulého roka (29:28).

Celkovo 28-násobný chorvátsky majster, 26-násobný víťaz domáceho pohára a bývalý dvojnásobný víťaz Ligy majstrov (sezóny 1991/92 a 92/93) obsadil v tomto ročníku základnej B -skupiny SEHA ligy 2. miesto, a tak do štvrťfinále postúpil priamo ako jeden zo štvorice nasadených tímov. V desiatich doterajších zápasoch dosiahli zverenci trénera Veselina Vujoviča bilanciu 7 víťazstiev a 3 prehry, z toho dvakrát podľahli víťazovi skupiny Telekomu Veszprém (28:36 vonku, 23:26 doma) a prehrali aj duel na palubovke Meškovu Brest (29:33), ktorý ale v konečnom účtovaní predbehli so ziskom 21 bodov o tri body.

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022