Načítavanie údajov ...

Tatran napriek najvydarenejšej sezóne v LM bez postupu zo skupiny

Slavko Goluža (tréner hádzanárov Tatrana Prešov): „Pokiaľ ide o naše účinkovanie v Lige majstrov, ukázali sme sa v dobrom svetle. Som rád za to, akou hádzanou sme sa doteraz prezentovali“

Účinkovanie hádzanárov Tatrana Prešov v Lige majstrov mužov 2018/2019 sa skončilo v skupinovej fáze. V 10 zápasoch C-skupiny dosiahli pozitívnu bilanciu 7 – 0 – 3, ale napokon im ani zisk 14 bodov nestačil na splnenie postupového cieľa. V tabuľke skončili na 3. priečke, prvej nepostupovej. Od účasti v play-off ich delili viackrát len kúsok, prakticky aj jediný gól (napr. v domácom dueli s Čechovskými Medveďmi 27:28, pozn.).

Šarišania sa rozlúčili s najprestížnejšou európskou pohárovou súťažou mužských klubov sobotňajším domácim víťazstvom nad macedónskym HC Metalurg Skopje 30:24 (15:13).

„Začali sme dobre, vyhrávali sme 5:1. Potom sme akoby pod vplyvom únavy urobili chyby v útoku, prestali hrať v obrane. To trvalo do polovice druhého polčasu. Stále sme sa však povzbudzovali, mne vyšli tiež dva či tri zákroky a hostia začali byť trochu psychicky dole, čo sme my využili. Mohli sme dosiahnuť aj lepší výsledok, ale aj takto sme spokojní,“ vyjadril sa pre klubový web brankár Tatrana Igor Čupryna.

V podobnom duchu sa k rozlúčke s LM v Tatran handball aréne vyjadril aj krídelník Jakub Hrstka: „Začiatok bol vynikajúci, postupom času sme súpera nechali nadýchnuť sa. Do 40. minúty to teda bola remíza, ale potom sme znovu zapli. Myslím si, že môžeme byť s týmto zápasom spokojní.“

„Po vydarenom úvode prišiel útlm. V druhom polčase sa to zlomilo v náš prospech. Bojovali sme od začiatku do konca zápasu a zaslúžene sme vyhrali. Ešte stále nie je nič stratené, v nedeľu budeme silno držať palce Sportingu Lisabon a veriť, že porazí Silkeborg,“ nestrácal postupovú vieru na spojke hrajúci Dominik Krok.

Prešovčania nemali pred záverečným 10. kolom svoj osud vo vlastných rukách. Museli sa spoľahnúť na pomoc Sportingu CP Lisabon. Tá napokon neprišla, hoci portugalský klub na palubovke dánskeho Bjerringbro-Silkeborg dlho živil nádej na víťazstvo potrebné k svojmu prvenstvu v skupine a zároveň postupu Prešova na úkor Bjerringbra. Lisabončania však prehrali tesne 28:29 (16:16).

Napriek tomu, že hádzanári Tatrana Prešov nepostúpili zo skupiny, majú za sebou svoju najvydarenejšiu sezónu v Lige majstrov. So 14 bodmi v desiatich stretnutiach si utvorili klubový rekord v počte bodov získaných v skupinovej fáze najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov. Ich doterajšie maximum bolo z predchádzajúceho účinkovania v LM, keď v sezóne 2016/2017 získali 9 bodov (bilancia 4 – 1 – 5).

„Pokiaľ ide o naše účinkovanie v Lige majstrov, ukázali sme sa v dobrom svetle. Som rád za to, akou hádzanou sme sa doteraz prezentovali,“ povedal prešovský kouč Slavko Goluža ešte veriac, že púť Tatrana v aktuálnej edícii LM bude ešte pokračovať.

Autor: SITA, Foto: EHFCL

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022