Načítavanie údajov ...

Tatran neuspel v dôležitom dueli SEHA League v Našiciach

Nexe Našice (Chorv.) – Tatran Prešov (SR) 27:22 (14:9)

Hádzanári Tatrana Prešov začali kalendárny rok v rámci 8. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ tak, ako ho aj skončili – prehrou. Opäť ťahali za kratší koniec v dôležitom súboji z hľadiska boja o miestenku na turnaj Final 4, keď v nedeľu v 14. kole podľahli na palubovke chorvátskeho tímu Nexe Našice 22:27 (9:14).

Prešovčania v úvodnej päťminútovke vyhrávali o dva góly (3:1 a 4:2), ale domáci otočili na 7:4 a v 17. min mali k dobru už náskok 10:5. Ten potom zveľadili hneď po zmene strán, keď sa po päťgólovej šnúre ujali v 36. min vedenia už 19:9. Šarišania potom začali ukrajovať z hrozivého manka, znížili na 21:26, ale na odvrátenie prehry – tretej v sérii v tejto súťaži – im už nezostal čas. Kvarteto hráčov Tatrana Hrstka, Lapajne, Kosteski a M. Straňovský skórovalo trikrát.

Zverenci trénera Slavko Golužu majú po štrnástich vystúpeniach bilanciu osem výhier – šesť prehier (dve jednogólové, dve dvojgólové, jedna o 5 a jedna o 14 gólov) a v neúplnej tabuľke sú so ziskom 24 bodov na 5. mieste o skóre za Brestom.

Úradujúci slovenský šampión bude pokračovať v SEHA League v stredu 13. februára, keď v 15. kole privíta Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny, ktorý uzatvára tabuľku na 10. pozícii.

Výsledok – nedeľa – SEHA Gazprom League 2018/2019 – 14. kolo:
Nexe Našice (Chorv.) – Tatran Prešov (SR) 27:22 (14:9)
Najviac gólov: Tomič 7, Buvinič 4, Šipič, Gadža a Jaganjac po 3 – Hrstka, Lapajne, Kosteski a M. Straňovský po 3
Pok. hody: 3/2 – 4/0, vylúčení: 3 – 3

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022