Načítavanie údajov ...

Tatran o Final 4 dvakrát v Záporoží

Hádzanári Tatrana Prešov čakajú prvé dva „ostré“ zápasy už tento týždeň. Šarišanom zostáva dohrať uplynulú sezónu nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“. V jej 10. ročníku obsadili v základnej A-skupine 3. priečku, v úvodnom kole vyraďovacej časti prešli cez RK Vojvodina Nový Sad zo Srbska (40:28, 22:27) a vo štvrťfinále sa stretnú s ukrajinským Motorom Záporožie, víťazom základnej B-skupiny. Lepší z dvojice postúpi na septembrový turnaj Final 4 v chorvátskom Zadare (4. – 5. 9. 2021).
Pôvodne sa mal hrať prvý duel o účasť v semifinále v utorok 24. augusta v prešovskej Tatran handball aréne, ale napokon sa bude hrať dvakrát na Ukrajine.
„Po komplexnom zhodnotení situácie ohľadom cestovania, ako aj možnosti účasti divákov, prišlo po konzultácii oboch klubov a vedenia SEHA ligy k rozhodnutiu odohrať dvojzápas na Ukrajine,“ vysvetlil na klubovom webe generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.
Prvý zápas Motor Záporožie – Tatran Prešov je na programe v sobotu 28. augusta o 20.00 h SELČ, odveta v nedeľu 29. 8. o 17.30 h. Začiatky súbojov potvrdilo v pondelok vedenie SEHA. Menoslov účastníkov turnaja Final 4 bude definitívne známy 31. augusta.

Štvrťfinálové dvojice SEHA Gazprom League 2020/2021:

Motor Záporožie (Ukr.) – Tatran Prešov (SR) hrá sa 28. a 29. 8., oba duely v Záporoží
Eurofarm Pelister (Sev. Maced.) – Meškov Brest (Biel.), prvý zápas 27:31
Telekom Veszprém (Maď.) – RK Nexe Našice (Chor.), prvý zápas 35:33
Vardar 1961 Skopje (Sev. Maced.) – PPD Záhreb (Chor.)

Autor: slovakhandball.sk

Foto: https://www.facebook.com/SEHALeague/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022