Načítavanie údajov ...

Tatran od stredy s prípravnými zápasmi, na úvod ho preverí Ďurišov Gyöngyös

Hádzanári Tatrana Prešov v príprave s bohatou medzinárodnou konfrontáciou

Po troch týždňoch tréningovej driny prejdú hádzanári Tatrana Prešov v rámci letnej predsezónnej prípravy aj na prípravné zápasy. Úradujúci slovenský šampión sa v nich v tomto týždni predstaví na palubovkách súperov. V stredu 25. júla čaká Šarišanov od 18. hodiny súboj s jedenástym tímom minulého ročníka najvyššej maďarskej súťaže B. Braun Gyöngyös KK, ktorého oporou je reprezentant SR Ľubomír Ďuriš. V sobotu 28. júla sa v dvojzápase predstavia na palubovke poľského Tauron Stal Mielec.

V domácom prostredí budú mať fanúšikovia možnosť vidieť zverencov trénera Slavka Golužu o týždeň neskôr – v sobotu 3. augusta v stretnutí proti ďalšiemu tímu poľskej Superligy KS Azoty Pulawy, ktorému patrila v minulom ročníku tretia priečka. Duel sa v Tatran handball aréne uskutoční od 18.00 h. Oba tímy sa stretnú aj v nedeľu 4. augusta, ale už za zatvorenými dverami.

Od 14. do 18. augusta sa následne Tatran zúčastní na tradičnom Turnaji majstrov v Doboji v Bosne a Hercegovine. Na jubilejnom 50. ročníku tohto prestížneho podujatia budú štartovať družstvá KIF Kolding (Dán.), Steaua Bukurešť (Rum.), RD Koper (Slo.), Hapoel Rišon LeZion (Izr.), Vojvodina Nový Sad (Srb.), Izvidjač Ljubuški a domáci RK Sloga Doboj (obaja Bosna a Herc.).

Ostrý štart sezóny čaká Tatran počas víkendu 25. – 26. augusta pred domácim publikom na turnaji o Česko-slovenský pohár. Semifinálový zápas odohrajú Prešovčania v sobotu 25. 8. o 19.00 h s českým vicemajstrom – Talent M.A.T. Plzeň. V prvom semifinále v sobotu už o 17.00 h sa stretne finalista Slovnaft handball extraligy HK Agro Topoľčany s majstrom ČR HBC Karviná. Stretnutie o 3. miesto je potom naplánované na nedeľu 26. augusta o 15.45 h a finále sa odohrá v ten istý deň o 18.00 h.

Prehľad prípravných zápasov hádzanárov majstrovského Tatrana Prešov:
5. 7. o 18.00 h B. Braun Gyöngyös – Tatran Prešov
8. 7. o 10.00/18.00 h Tauron Stal Mielec – Tatran Prešov
3 .8. o 18.00 h Tatran Prešov – KS Azoty Pulawy
4. 8. o 11.00 h Tatran Prešov – KS Azoty Pulawy
14. – 18. 8. Turnaj majstrov v Doboji (Bosna a Herc.)
25. 8. o 19.00 h Tatran Prešov – Talent M.A.T. Plzeň (semifinále Česko-slovenského pohára)
26. 8. o 15.45 h, resp. 18.00 zápas o umiestnenie v rámci Česko-slovenského pohára

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022