Načítavanie údajov ...

TATRAN OPÄŤ NASADENÝ DO SKUPINOVEJ FÁZY EL

EHF Európska liga v hádzanej, ktorá od sezóny 2020/2021 nahradila doterajší Pohár EHF, má od štvrtka potvrdených prvých istých účastníkov skupinovej fázy. Medzi jedenástkou nasadených tímov v súťaži mužov v ročníku 2021/2022 je aj najlepší slovenský klub Tatran Prešov. Dvanáste isté miesto získa držiteľ voľnej karty.

V skupinovej fáze EL mužov bude účinkovať takisto ako v predchádzajúcej edícii dovedna 24 tímov rozdelených do štyroch šesťčlených skupín, zostávajúcich dvanásť vzíde z dvoch kvalifikačných kôl. Po skupinovej fáze bude nasledovať vyraďovacia časť – EL vyvrcholí v roku finálovým turnajom.

Tatran sa ocitol v spoločnosti klubov ako RK Gorenje Velenje (Slovin.), IK Sävehof (Švéd.), Pfadi Winterthur Handball (Švaj.), Čechovskí medvedi (Rus.), Cocks (Fín.), obhajca prvenstva SC Magdeburg (Nem.), HBC Nantes (Fr.), Bidasoa Irun (Šp.), Eurofarm Pelister (Sev. Maced.), Grundfos Tatabánya KC (Maď.).

„Slovensko vzhľadom na postavenie v rebríčku EHF na 18. mieste patrí práve do skupiny krajín, ktoré nemajú účastníka v Lige majstrov, preto ich šampión má zabezpečené účinkovanie v skupinovej fáze Európskej. Sme veľmi spokojní, pretože vieme o náročnosti kvalifikácie, v ktorej budú účinkovať veľmi kvalitné nemecké, francúzske, dánske, nórske či chorvátske mužstvá. Prebojovanie sa do skupinovej fázy EL je prakticky na úrovni kvalifikovania sa do LM z minulosti. Európska liga je pritom minimálne na úrovni skupín C a D v Lige majstrov, v ktorých Tatran predtým účinkoval,“ uviedol na klubovom webe generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Prešovčania v uplynulej edícii EL obsadili v B-skupine posledné 6. miesto so ziskom 6 bodov, od postupu do osemfinále ich delili štyri body.

Slovensko by na európskej scéne malo zastupovať kvarteto klubov. Okrem Tatrana aj muži MŠK Považská Bystrica a ženy Iuventy Michalovce, HC DAC Dunajská Streda. Všetci traja v Európskom pohári (niekdajší Vyzývací pohár).

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022