Tatran opäť už s Golužom v Šali o desať

Hádzanári Tatrana Prešov sa po takmer 1,5-mesačnej pauze v Slovnaft handball extralige mužov víťazne vrátili na domáce palubovky. Už aj s trénerom Slavkom Golužom, ktorý absolvoval predĺženú karanténu pre koronavírus, uspeli v stredajšej dohrávke 7. kola. Šarišania na palubovke HKM Šaľa vyhrali desaťgólovým rozdielom 34:24, keď už v prvom polčase (19:13) položili základ svojho jednoznačného víťazstva. Šaľania sa pritom v úvodnom dejstve držali, v 24. min Magdolen znížil na 12:14, ale hostia do prestávky znovu odskočili. Domáci na začiatku 55. min skresali deväťgólový odstup (21:30) na 24:30, ale v zostávajúcom čase už neskórovali. Tatran odskočil na čele tabuľky Považskej Bystrici na dva body, šaliansky HKM zostal na 5. mieste.

Výsledok stredajšieho duelu dohrávaného 7. kola Slovnaft handball extraligy mužov:
HKM Šaľa – Tatran Prešov 24:34 (13:19)
Najviac gólov: Polák 8/3, Michniewicz, Magdolen, Bogár a Petro po 3 – Caballero Hernández 7, Linhares 5, Jaballah a Pacheco po 4, Rábek 4/1
pok. hody: 5/3 – 1/1, vylúčení: 1 – 2, rozhodovali: M. Rudinský a Mandák

Autor: slovakhandball.sk, Foto: TASR/Henrich Mišovič