Načítavanie údajov ...

Tatran opustil tretí legionár, Afanou Gatine do Chartres k M. Mikitovi

Káder úradujúceho slovenského šampióna v hádzanej mužov prechádza v polovici sezóny viacerými zmenami. Na odchode je už tretí hráč a opäť legionár. Po Francúzovi Ognjenovi Djeričovi, ktorý zamieril ku gréckemu majstrovi Olympiakosu Pireus, a Španielovi Javierovi Muňozovi Cabezónovi hosťujúcemu v bundesligovom Füchse Berlín opustil klub z centra Šariša aj Titouan Afanou Gatine, ktorý dostal ponuku zo svojej domoviny a zlákal ho presun do tímu účastníka najvyššej francúzskej súťaže C´Chartres Métropole Handball, kde pôsobí aj slovenský reprezentant Matej Mikita.

„O Titouana bol záujem už skôr, najmä zo Sportingu Lisabon, ale ponuka z Chartres bola najkonkrétnejšia, preto sme sa po niečo vyše týždni rozhovorov dohodli na podmienkach prestupu a následne sa hráč dohodol aj na osobných podmienkach. Podľa našich informácií prestupuje do francúzskeho klubu na 2,5 sezóny. Sme spokojní s tým, že sa nám za rok a pol podarilo vyprofilovať hráča, ktorý sa posúva v hádzanárskej kariére vpred a z nižších francúzskych líg sa aj vďaka zastávke v Prešove dostal do prvej francúzskej ligy,“ konkretizoval informácie generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

„Som veľmi hrdý, že som v drese Tatrana Prešov mohol hrať aj Ligu majstrov a SEHA ligu, vďaka čomu som sa zlepšil a získal cenné skúsenosti,“ dodal Titouan Afanou Gatine, čerstvo 25-ročný hádzanár hrajúci na pravej spojke.

Prešovský klub hlási aj novú tvár vo svojom kádri. Na Slovensko už dorazila brazílska spojka Pedro Pacheco. Ten by po krátkej aklimatizácii mohol byť k dispozícii už na sobotňajší odvetný zápas 1. play-off SEHA ligy proti moskovskému Spartaku. Ako je známe, Šarišania si z ruskej palubovky priniesli osemgólový náskok po víťazstve 31:23. „Samozrejme, je to veľká výzva. Budem sa snažiť hneď od prvého dňa potešiť fanúšikov a ukázať svoje schopnosti. Tatran je podľa mňa ideálnym miestom na to, aby som sa tu zlepšoval a hádzanársky napredoval. Z tohto dôvodu som aj do Prešova prišiel,“ citoval klubový web 21-ročnú strednú spojku.

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022