Tatran po prvom dueli s Vojvodinou viac ako jednou nohou vo štvrťfinále SEHA ligy

Hádzanári Tatrana Prešov sú blízko k účasti vo štvrťfinále 10. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“. Zverenci trénera Slavka Golužu zvíťazili v utorok v prvom stretnutí úvodného kola vyraďovacej časti, v ktorom ide o postup medzi najlepšiu osmičku tímov, nad RK Vojvodina Nový Sad vysoko 40:28 (21:16). Srbské družstvo figurovalo v zápise ako domáce, ale hralo sa v Tatran handball aréne, kde je v stredu 5. mája od 16.00 h na programe aj odveta.

Šarišania – opäť aj s Čuprynom v bránke – ako tretí z tabuľky základnej A-skupiny dosiahli proti štvrtému tímu z „béčka“ hladkú výhru, ale do 25. min to bol vyrovnaný zápas. Päť minút pred prestávkou prehrávala Vojvodina len 15:17, ale do konca I. polčasu jej manko narástlo na šesť gólov. Rogan stanovil výsledok prvej tridsaťminútovky na 16:21 a so spoluhráčmi z Nového Sadu sa v 35. min dotiahli na 20:22 a vzápätí 21:23. Od stavu 25:30 v 48. min však päťkrát za sebou inkasovali a bolo jasné, že tešiť sa budú hráči Tatrana, ktorí napokon natiahli rozdiel až na 12 gólov. Najlepším prešovským strelcom bol desaťgólový Oliver Rábek a výborne mu sekundoval Pavel Caballero Hernández, autor deviatich presných zásahov.

Štvrťfinále SEHA ligy by sa malo hrať až v auguste tohto roka a následne v septembri aj turnaj Final 4.

Výsledok – SEHA Gazprom League 2020/2021 – play-off – 1. kolo – prvý zápas – utorok:
RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) – Tatran Prešov (SR) 28:40 (16:21)
Najviac gólov: Rogan 8, Kovačevič 5, Šotič 4/2 – Rábek 10, Caballero Hernández 9/3, Pacheco 7
pok. hody: 3/3 – 4/3, vylúčení: 5 – 0, rozhodovali: Nikolov a Gj. Načevski (obaja S. Maced.)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský