Načítavanie údajov ...

Tatran Prešov bude mať tretieho Brazílčana, získal mládežníckeho reprezentanta Linharesa

Slovenský hádzanársky majster Tatran Prešov bude mať v budúcej sezóne až trojicu Brazílčanov. Okrem Pedra Pacheca, ktorý v tíme pôsobil už v predčasne skončenej sezóne a skôr avizovaného brankára Marcosa Collodettiho získal klub do svojich radov aj ich 21-ročného krajana a mládežníckeho reprezentanta Brazílie Guilherma Linharesa. Na východe Slovenska podpísal dvojročnú zmluvu s možnosťou jej predĺženia. Informuje o tom klubový portál Tatrana Prešov.

Mladá brazílska pravá spojka prichádza do Tatrana z tímu niekoľkonásobného bosnianskeho majstra Borac Banja Luka. Predtým pôsobil tento 190 centimetrov vysoký a 86 kilogramov vážiaci hádzanár dve sezóny v druhej španielskej lige, kde hral za Club Cisne. Svoju kariéru pritom odštartoval v rodnej Brazílii v klube Taubate. Postupne prešiel viacerými mládežníckymi výbermi Brazílie a rovnako ako Pedro Pacecho bol súčasťou tímu aj na minuloročných majstrovstvách sveta juniorov. „Ide o perspektívneho ľaváka na pravej spojke, ktorý v tejto sezóne mal možnosť pozrieť sa na európsku hádzanú a to v tíme, kde sa postupne zaradil medzi opory mužstva a na svoj vek podával stabilné a dobré výkony,“ uviedol generálny manažér tímu Miroslav Benický, ktorý tvrdenia podoprel aj štatistikami.

Linhares za Borac odohral 16 zápasov. V prvých piatich dueloch, v ktorých dostal na palubovke menší časový priestor, mal gólový priemer 1,6. V nasledujúcich dueloch už mal priemer 3,3 gólu na zápas. Z celkovo 62 striel zaznamenal 44 gólov, čo predstavuje vyše 70-percentnú úspešnosť. K tomu pridal aj 26 asistencií a sedem získaných sedemmetrových hodov. „Na 21-ročnú pravú spojku veľmi solídne štatistiky,“ podotkol Benický na klubovom webe.

Na pravej spojke Linhares vytvorí dvojicu s ďalšou novou tvárou v tíme Tatrana – 23-ročným tuniským reprezentantom Anouarom Benom Abdallahom, ktorý prichádza z popredného tuniského klubu Etoile Sportive du Sahel. „Guilherme nevyniká dvojmetrovou výškou, ale tým, že ide o veľmi pohyblivého hráča, ktorý vie aj dobre prihrať a má kvalitnú spoluprácu s krídlami. Navyše bol často využívaný aj v obrane, kde si dobre zastal svoju úlohu. Okrem uvedených faktorov sme sa pre Guilhermeho rozhodli aj preto, že na trhu nie je jednoduché angažovať pravú spojku a je o ne o veľký záujem. Určite na pravej strane sa nám vo všetkých súťažiach, ktoré budeme hrať, zíde. Takže sme radi, že sa pridá k tímu,“ uviedol Benický.

Keďže ide o stále mladého hráča generálny manažér upozorňuje, že nejde o „hotového“ hádzanára a bude potrebovať určitý čas na prispôsobenie sa vyššej úrovni hádzanej. „Ale vďaka tomu, čo sme mohli vidieť z jeho pôsobenia v Bosne a Hercegovine, určite zaujal a v súťažiach, ktoré hráme, bude mať možnosť sa ďalej rozvíjať. Čo sa týka adaptovania sa v tíme, veríme, že v spoločnosti Pedra Pacheca aj Marcosa Collodettiho, ktorý bude brániť našu bránku, bude jeho etablovanie bezproblémové,“ dodal Benický.

Autor: SITA, Foto: https://tatranpresov.sk/clanok/tatran-ziskal-tretieho-brazilcana-prichadza-guilherme-linhares

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022