Tatran prišiel v druhom polčase o nádej na bodový zisk

Aj po treťom vystúpení v skupinovej fáze EHF Európskej ligy mužov 2020/2021 sú hádzanári Tatrana Prešov bez bodu. Zverenci trénera Slavka Golužu nevyzreli v utorok na švédsky IFK Kristianstad, ktorému v rámci 5. kola B-skupiny podľahli na jeho palubovke rozdielom siedmich gólov 25:32, hoci po prvom dejstve zaostávali o jediný gól (13:14). Prešovčania naďalej uzatvárajú poradie skupiny. Urobiť s tým niečo budú môcť už na budúci týždeň v utorok 8. decembra od 20.45 h, keď sa Kristianstadu pokúsia revanšovať v odvete v Tatran handball aréne. Prvú prehru v „béčku“ utrpel portugalský Sporting Lisabon, ktorý podľahol francúzskemu USA Nimes Gard 26:30 (12:15), na čom mal veľkú zásluhu slovenský brankár hostí Teodor Paul.

Výsledky utorkových stretnutí 5. kola B-skupiny Európskej ligy mužov 2020/2021:
Füchse Berlín (Nem.) – C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.) 33:29 (15:12)
Sporting CP Lisabon (Portug.) – USAM Nimes Gard (Fr.) 26:30 (12:15)

IFK Kristianstad (Švéd.) – Tatran Prešov (SR) 32:25 (14:13)
Najviac gólov za Kristianstad: Nyfjäll 7
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Rábek 4, Santos 5/3, Rečičár 1, Hozman, Fižuleto 2, Michalka 4, Caballero Hernández 2, Džaballah 5, Carapkin 1, Ben Abdallah 1
Pok. hody: 2/1 – 4/3, vylúčení: 4 – 2, rozhodovali: Černavskis a Bogdanovs (obaja Lot.)

Po vyrovnanom úvode sa ako prvý odpútal Kristianstad (7:4) a svoj mierny náskok si držal až do záverečnej fázy I. polčasu. Prešov síce z 9:11 vyrovnal na 11:11 a z 11:13 na 13:13, ale na prestávku išiel s tesným mankom 13:14. Aj keď domáci v úvode druhého dejstva odskočili na 18:14, hráči Tatrana dokázali odpovedať a znížiť na 18:19. Potom si však vybrali slabšie chvíle, keďže umožnili tímu IFK ujsť na 24:18 v 47. min, čo bol prakticky rozhodujúci náskok. Švédi si potom už s prehľadom postrážili vývoj vo zvyšnom čase duelu, v ktorom ešte zvýšili rozdiel na 32:23. Tatran následne už len kozmeticky skorigoval.

Hlas (zdroj: web Tatrana):
Slavko Goluža (tréner Tatrana Prešov): „Myslím, že sme v niektorých momentoch hrali dobre. Boli sme disciplinovaní a zápas bol vyrovnaný. Akonáhle sme však nehrali disciplinovane, k čomu sa pridal úzky káder a aj nejaké chyby, dovolili sme súperovi ujsť na päť – šesť gólov a o zápase bolo rozhodnuté. Podľa mňa sme si nezaslúžili prehrať takýmto rozdielom.“