Tatran proti P. Bystrici úspešný aj v SHE, ŠKP uchmatlo body v Nových Zámkoch

Prvá výhra nováčika

Tatran Prešov a ŠKP Bratislava majú po sobotňajších stretnutiach 2. kola Slovnaft handball extraligy mužov na konte 4 body za dve víťazstvá.
Prešovskí hádzanári si v repríze nedávneho finále Slovenského pohára opäť poradili s MŠK Považská Bystrica. Kým v súboji o pohárovú trofej to bola v Bardejove takpovediac hra mačky s myšou (29:12), tentoraz nebol rozdiel až taký priepastný, ale Šarišania dosiahli aj tak jednoznačnú výhru 27:18.
Prvý triumf si vybojoval nováčik súťaže HK Košice, keď doma zdolal HC Sporta Hlohovec 32:26. Hostia pritom ešte v 26. min viedli (12:11), ale potom za trinásť minút osemkrát inkasovali a ani raz neskórovali, čím umožnili Košičanom získať rozhodujúci náskok.
Vyrovnaný súboj s lepším koncom pre hostí z Bratislavy videli diváci v Nových Zámkoch. Miestny MHC Štart zatiaľ nevie nadviazať na úspešné výsledky z prípravy, tentoraz podľahol ŠKP 23:24. Novozámčania na začiatku druhého polčasu vyhrávali 12:10, v závere bol stav vyrovnaný 21:21, ale vtedy zobrali osud do rúk hosťujúci Oliver Orosz a Derviš Birdahič, ktorí svojimi gólmi získali nielen dvojgólový náskok i zariadili výhru „policajtov“.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 2. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021:
Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica 27:18 (14:11)
Najviac gólov: Santos 5, Linhares a Jaballah po 4, Hernandez 4/2 – Vallo 5/2, Ivanicja a Jurák po 4
pok. hody: 4/2 – 2/2, vylúčení: 4 – 5, rozhodovali: Cipov a Klus

MHC Štart Nové Zámky – ŠKP Bratislava 23:24 (11:10)
Najviac gólov: B. Papp 6, M. Kucsera 5/4 – O. Orosz 4, Ratkovský 4/1, Mikéci 4/2
pok. hody: 5/5 – 3/3, vylúčení: 6 – 8, ČK: Salgó (N. Zámky), rozhodovali: Haščík a Oťapka

HK Košice – HC Sporta Hlohovec 32:26 (14:12)
Najviac gólov: E. Ľoch 6, Marek Šiška 5 – Jankovič 5, Cvičela 4
pok. hody: 1/0 – 1/1, vylúčení: 5 – 2, rozhodovali: Richvalský a Cibere

Autor: slovakhandball.sk, Foto: ŠKP Bratislava