Načítavanie údajov ...

Tatran s druhým Brazílčanom, po Pachecovi prišiel aj brankár Colodeti

Fanúšikovia hádzanárskeho Tatrana Prešov sa môžu tešiť na dvojicu „kanárikov“ v tíme úradujúceho slovenského šampióna. Po Pedrovi Pachecovi, ktorý má za sebou už premiéru v drese Tatrana okorenenú aj štyrmi gólmi, budú môcť od nadchádzajúcej sezóny obdivovať aj umenie brankára Marcosa Viniciosa Colodetiho. Dvadsaťštyriročný gólman zamieril do Prešova z klubu Pinheiros, odkiaľ do Tatrana prišla aj stredná spojka Pacheco.

„Viem, že Tatran je ambiciózny klub v mnohých súťažiach, takže budeme mať vysoké ciele. Poznám sa s Pedrom, spolu sme hrali dve sezóny v Pinheirose. Taktiež sme sa stretli v národných výberoch Brazílie,“ povedal v rozhovore pre klubový web Colodeti, ktorý s prešovským klubom podpísal zmluvu na dve sezóny s opciou na ďalší rok.

„Získali sme brazílskeho brankára so skúsenosťami na medzinárodnej úrovni. Vyniká predovšetkým fyzickými a atletickými atribútmi. Rozhodne ide o talentovaného hráča, pre ktorého to bude prvý angažmán v Európe. Veríme, že aj v spoločnosti Pedra Pacheca a Nuna Santosa, ktorý príde do mužstva takisto pred novou sezónou, bude jeho adaptácia na nové prostredie rýchlejšia. V Brazílii patrí medzi najtalentovanejších brankárov. Veríme, že svoj potenciál bude naďalej rozvíjať v Prešove a bude platným hráčom pre mužstvo,“ uviedol k novej akvizícii generálny manažér klubu Miroslav Benický.

Autor: SITA, Foto: https://www.facebook.com/marcosvcolodeti86/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022