Tatran tesne prehral s Dinamom, osemfinále bez Prešovčanov

Hádzanárom Tatrana Prešov v piatok večer definitívne zhasla postupová nádej zo skupinovej fázy v Európskej lige mužov 2020/2021. Vo svojom ôsmom zápase ťahali za kratší koniec, keď v dohrávke 3. kola B-skupiny podľahli v Bukurešti miestnemu C. S. Dinamo tesne 30:32 (15:16), pričom o šancu na priaznivý výsledok prišli až v závere. Zverenci trénera Slavka Golužu nevyužili možnosť na preskočenie Dinama v tabuľke, v ktorej zostávajú na poslednom 6. mieste so ziskom 2 bodov. Rumunský klub je piaty s 5 bodmi, ale ešte môže zabojovať o účasť v osemfinále EL. Šarišania mali pôvodne 23. februára privítať nemeckého lídra skupiny Füchse Berlín, ale duel sa v tomto termíne neuskutoční.

Výsledok piatkového stretnutia B-skupiny Európskej ligy mužov 2020/2021:
dohrávka 3. kola:
C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.) – Tatran Prešov (SR) 32:30 (16:15)
Najviac gólov za Dinamo: Ghionea 8/3
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Rábek 4, Santos 4, Pacheco 7, Fech, Rečičár, Michalka 3, Grzentič 1, Caballero Hernández 6/3, Carapkin 5
Pok. hody: 3/3 – 4/3, vylúčení: 4 – 2, rozhodovali: Sekulič a Jovandič (obaja Srb.)

Tatran, ktorý nastúpil len s 11 hráčmi, otvoril gólový účet stretnutia, ale domáci si v úvodnej dvadsaťminútovke vypracovali už päťgólový náskok (10:5). Hostia však zabojovali a ešte v I. polčase sa dostali na rozdiel jedného gólu (10:11). Dinamo potom odskočilo na 14:11, ale tesne po prestávke Tatran gólom Rábeka vyrovnal na 16:16. Hráči bukureštského tímu mali v 49. min k dobru tri góly (27:2), no Prešovčania o štyri minúty vyrovnali na 27:27. Za nerozhodného stavu 29:29 prišlo vylúčenie Santosa, čo domáci zužitkovali na získanie rozhodujúceho náskoku (32:29).