Načítavanie údajov ...

Tatran už bez Džaballaha, v Prešove skončil po vzájomnej dohode

Tunisana limitovali zdravotné problémy

V januári reprezentoval Tunisko na majstrovstvách sveta 2021 v Egypte, kde prispel k 25. miestu, po návrate pomáhal Tatranu Prešov v Európskej lige či SEHA lige, ale už si viac neoblečie dres dlhodobo najlepšieho slovenského mužského hádzanárskeho klubu. Pivot Džihed Džaballah zavŕšil v stredu 24. februára svoje len polročné pôsobenie v tíme zo Šariša. Klub sa so skúseným 31-ročným hráčom dohodol na predčasnom ukončení zmluvy pre zdravotné ťažkosti.
„Žiaľ, vyskytli sa uňho zdravotné problémy s chrbtom, resp. platničkami, ktoré sú v poslednom čase dosť vážne. Počas vzájomnej debaty sme dospeli k spoločnému názoru, že bude najlepšie dohodnúť sa na ukončení zmluvy. Džihed odchádza domov do Tuniska, kde sa bude musieť dať v prvom rade dokopy a rehabilitovať. V zápasoch, ktoré za nás odohral, najmä tých európskych, ukázal to, čo sme od neho očakávali. Určite potvrdil svoje skúsenosti a kvality v útoku, za čo mu patrí nesporná vďaka,“ zdôvodnil pre web Tatrana generálny manažér klubu Miroslav Benický ukončenie kontraktu s prvým hráčom z afrického kontinentu v prešovskom kádri.

Tatran bude vo zvyšku aktuálnej sezóny aj bez českého krídelníka Josefa Hozmana, ktorý odchádza na hosťovanie do tímu Košice Crows, kde dohrá súťažný ročník 2020/2021. Dvadsaťdvaročný Hozman prišiel do Prešova pred sezónou 2019/2020 z HK Agro Topoľčany, predtým hrával za HC Dukla Praha.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský (https://tatranpresov.sk/gallery/)

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022