Načítavanie údajov ...

Tatran už bez Kasala, od novej sezóny príde Grzentič

Lapajne predĺžil zmluvu o ďalšie dva roky

V hádzanárskom klube Tatran Prešov sa v týchto dňoch riešia záležitosti ohľadom zloženia kádra. V zostávajúcom priebehu aktuálnej sezóny v ňom už nebude figurovať český reprezentant hrajúci na poste spojky Michal Kasal, ktorý zamieril do Nemecka. „O Miša bol záujem. Koncom decembra prišla ponuka z nemeckých Drážďan, z klubu Elbflorenz. Bol to seriózny záujem, pre Tatran lukratívna ponuka. Keďže Mišovi by sa skončila v lete platnosť zmluvy, umožnili sme mu odísť a samozrejme s tým, aby aj Tatran mal adekvátnu kompenzáciu. Išlo o ponuku, ktorú sme v danom momente len ťažko mohli odmietnuť. Kasal bude pôsobiť v tomto druhom mužstve II. bundesligy dva a pol roka,“ citoval web Tatrana generálneho manažéra Miroslava Benického.

Prešovčania už skladajú káder na nadchádzajúcu sezónu. Jeho novým členom bude 26-ročný Slovinec, spojka Nino Grzentič z tímu RD Koper, ktorého je odchovancom. „Ide o 195-centimetrového hráča, ktorý hrá na poste ľavej spojky. Typologicky určite pomôže v obrane aj v útoku. Profilovo možno povedať, že ide o klasického strelca, ktorý by mal podporiť Olivera Rábeka,“ prezradil Benický k angažovaniu aktuálne štvrtého najlepšieho strelca slovenskej ligy (85 gólov / 14 zápasov). Grzentič podpísal zmluvu s Tatranom na dve sezóny.

V družstve trénera Slavka Golužu sa stretne s krajanom Janušom Lapajnem, ktorý predĺžil s Prešovčanmi kontrakt o ďalšie dve sezóny, teda do 30. júna 2021. „Januš sa za rok a pol angažmánu v Prešove ukázal vo veľmi dobrom svetle a bolo naším záujmom nájsť s ním spoločnú reč. Sme veľmi radi, že to takto videl aj hráč. Aj keď sa stal slovinským reprezentantom a evidujú ho tiež zahraničné mužstvá, teší nás, že svoju budúcnosť spája s Tatranom Prešov,“ poznamenal Benický a Lapajne na klubovom webe dodal: „Som spokojný s tým, že si budem ešte ďalšie dve sezóny obliekať dres Tatrana. Myslím si, že je tu rozbehnutý dobrý projekt, v ktorom vidím od minulého roka progres. Dúfam, že ten bude pokračovať aj v ďalších rokoch, aby sme sa dostali ešte ďalej na európskej scéne.“

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022