Tatran v Lisabone naprázdno

Hádzanári Tatrana Prešov majú po polovici z desiatich duelov v skupinovej fáze EHF Európskej ligy mužov 2020/2021 na svojom bodovom konte naďalej nulu. Zverenci trénera Slavka Golužu v dohrávke 2. kola B-skupiny podľahli v nedeľu v portugalskom Lisabone 21:27 (10:13) a uzatvárajú tabuľku už len s teoretickou nádejou na postup do osemfinále. Šarišania nenadviazali na svoje víťazstvo z palubovky Sportingu v Lige majstrov z novembra 2018 (28:26), pričom v piatom vzájomnom súboji utrpeli štvrtú prehru. Tatran sa najbližšie v EL predstaví už v utorok 9. februára, keď v rámci 7. kola nastúpi na pôde francúzskeho USAM Nimes Gard.

Výsledky nedeľňajšej dohrávky 2. kola B-skupiny Európskej ligy mužov 2020/2021:

Sporting CP Lisabon (Portug.) – Tatran Prešov (SR) 27:21 (13:10)
Najviac gólov za Sporting: Rocha 8
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Rábek 2, Santos 2, Pacheco 4, Fech, Rečičár 3, Hozman, Grzentič 1, Caballero Hernández 7/5, Džaballah 2, Carapkin
Pok. hody: 1/1 – 5/5, vylúčení: 5 – 1, ČK: Doroščuk (Sporting), rozhodovali: Šniurevičius a Grigalionis (obaja Lit.)

Rábek otvoril gólový účet duelu, ale Lisabončania si v úvodnej desaťminútovke vypracovali trojgólový náskok (6:3), ktorý si aj vďaka zákrokom brankára Skoka udržali až do polčasovej prestávky. Nepribrzdila ich ani červená karta pre Doroščuka po ataku na Rábeka. Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Tatranu, ktorý znížil na 12:13 a mohol aj vyrovnať. Domáci v 37. min odskočili na 15:12, ale naďalej im robili problémy svojimi zákrokmi gólman Čupryna. Prešovčania hrajúci už bez Rábeka to však nevyužili a v 49. min zaostávali 15:20.
Lisabončania potom zvýšili svoje vedenie na 23:16 a už v pohode doviedli zápas do úspešného konca (21:27)