Načítavanie údajov ...

Tatran v Skopje o predĺženie úspešnej série, Metalurg môže ukončiť šnúru bez víťazstva

Tri víťazstvá za sebou pri vstupe do skupinovej fázy nového ročníka Ligy majstrov mužov môžu mať na svojom konte hádzanári Tatrana Prešov. Nutným predpokladom k tomu je však víťazstvo v nedeľňajšom stretnutí 3. kola C-skupiny najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov. Prešovčania sa v ňom od 17.00 h predstavia na palubovke HC Metalurg Skopje (rozhodujú Fíni Leandersson a Lindroos). Macedónsky tím by napriek výhode domáceho prostredia nemal byť pre Tatran neprekonateľnou prekážkou.

„Čaká nás náročný zápas. Metalurg má mladé mužstvo, ktoré hrá doma dobre. Zatiaľ je bez víťazstva, ale 40 minút v Lisabone odohralo so Sportingom veľmi dobre. Musíme k zápasu pristúpiť s absolútnym rešpektom. Samozrejme, potrebujeme zahrať oveľa lepšie ako v domácej súťaži v Topoľčanoch. Len tak môžeme dosiahnuť dobrý výsledok. Mám obavy, aby po troch fantastických víťazstvách nedošlo k uspokojeniu mužstva. Nebojím sa nikoho, ale musíme byť opatrní,“ povedal pre klubový web kouč „zeleno-bielych“ Slavko Goluža.

Metalurg je bez výhry nielen v Lige majstrov, kde mu v C-skupine patrí až 6. priečka, ale aj v nadnárodnej SEHA League. „Súpera dobre poznáme zo SEHA ligy. Teraz však Metalurg omladil káder. Sú v ňom mladí chlapci, ktorí sa chcú určite ukázať, čiže nebude to ľahké. Oni budú behať hore – dole, ale keď sa na nich pripravíme a budeme dodržiavať taktiku, tak máme na to, aby sme nad nimi vyhrali,“ tvrdí prešovská spojka Lukáš Urban.

Ak Golužovi zverenci zabodujú naplno, môžu sa za istých okolností dostať na líderskú, ale prinajmenšom si upevniť druhú postupovú priečku. „Určite to nebude jednoduchý zápas. V Skopje, či už na pôde Vardaru alebo Metalurgu, sa hrá ťažko. My však máme za cieľ postup zo skupiny a keď ho chceme dosiahnuť, musíme vyhrávať aj vonku, čo sa nám už podarilo na pôde Besiktasu. Musíme hrať sústredene a predviesť to, čo vieme. Urobíme všetko pre zisk dvoch dôležitých bodov. Určite nemajú taký tím ako v minulosti, ale my nemôžeme nikoho podceniť a berieme tento duel úplne vážne. Pozor si musíme na nebezpečného strelca Jaganjaca,“ poznamenal český krídelník Jakub Hrstka.

Obaja nedeľňajší súperi sa veľmi dobre poznajú zo SEHA League, ale na konte majú aj vzájomné zápasy v Lige majstrov. Aj v nej je bilancia vyrovnaná. V sezóne 2016/2017 sa vždy presadil domáci tím. Najskôr 1. októbra 2016 Tatran 27:22 (11:12) a potom v odvete 27. novembra Metalurg 26:20 (11:10). Pri súčasnej fazóne prešovských hádzanárov by mohlo tentoraz uspieť hosťujúce družstvo.

„V prvých dvoch zápasoch v Lige majstrov sme dosiahli dve veľké víťazstvá, k tomu sme uspeli aj v SEHA League s Meškovom v Breste. Sú to výborné výsledky, ale potrebujeme zachovať pokoj a dobre sa na Metalurg pripraviť. Síce prišiel o dosť dobrých hráčov, ale v domácom prostredí môže zdolať kohokoľvek. Je len na nás, aby sme zopakovali výkony z predchádzajúcich vystúpení a potom môžeme uspieť. Potrebujeme vyhrať. Ak sa nám to nepodarí, predchádzajúce víťazstvá stratia svoju cenu,“ uviedol chorvátsky kanonier Tatrana Bruno Butorac.

Pre Šarišanov je to už tretí zápas počas aktuálneho týždňa, v ktorom stihli odohrať dva víťazné extraligové duely – na palubovke vicemajstra z Topoľčian (29:20) a doma s Modrou (33:12), hoci v tomto zápase absentoval základný káder slovenského majstra.

Na palubovke macedónskeho vicemajstra Metalurgu Skopje, ktorý v LM 2018/2019 zatiaľ nestačil na domáci Sporting Lisabon (26:34) a uplynulý víkend pred svojím publikom ani na Besiktas Mogaz Istanbul (22:30), môžu predĺžiť svoju úspešnú šnúru a zachovať si stopercentnú bilanciu v C-skupine. Aktuálne v nej figurujú na 2. mieste o skóre za portugalským Sportingom.

Metalurg pred sezónou prišiel o trojicu kľúčových hráčov – Vanju Iliča, Žarka Peševského a Aleksandra Gugletu, nedávno kontrakt ukončil aj kapitán Filip Kuzmanovski a káder Metalurgu tak patrí aktuálne medzi najmladšie v Lige majstrov. V nedeľu sa však pokúsi odpútať z poslednej pozície poradia v „céčku“.

Program 3. kola C-skupiny Ligy majstrov hádzanárov 2018/2019:

sobota 29. 9.:
15.00 h SELČ Čechovskí Medvedi (Rus.) – Besiktas Mogaz Istanbul (Tur.)
19.30 h SELČ Sporting Lisabon (Portug.) – Bjerringbro-Silkeborg (Dán.)
nedeľa 30. 9.
17.00 h HC Metalurg Skopje (Maced.) – Tatran Prešov (SR), rozhodujú: Jan Erik Leandersson a Mikael Lindroos z Fínska

Tabuľka:
1. Sporting 2 2 0 0 57:48 4
2. Prešov 2 2 0 0 54:46 4
3. Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) 2 1 0 1 63:54 2
4. Besiktas 2 1 0 1 52:50 2
5. Čechovskí Medvedi (Rus.) 2 0 0 2 50:62 0
6. Metalurg 2 0 0 2 48:64 0

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022