Načítavanie údajov ...

Tatran v utorok nehrá v Lisabone, duel so Sportingom odložili pre koronavírus

Hádzanári Tatrana Prešov nebudú môcť odčiniť svoj nevýrazný výkon a domácu prehru v úvodnom stretnutí B-skupiny Európskej ligy s francúzskym USAM Nimes Gard (22:28) už nasledujúci týždeň. Ich zápas 2. kola, ktorý mali odohrať v utorok 27. októbra od 20.45 h SEČ v Lisabone proti miestnemu Sportingu CP, odložili. Dôvodom je naďalej šarapatiaci koronavírus. Informovala o tom Európska hádzanárska federácia a potom aj klubový web najúspešnejšieho slovenského tímu súčasnosti.

Tím Tatrana absolvoval povinné pretestovanie antigénovými testami pred odchodom na stretnutie Európskej ligy v piatok podvečer. Prešovský klub následne oznámil EHF, že v družstve mala početná skupina hráčov pozitívny test na COVID-19. „Testovanie ukázalo osem pozitívnych prípadov v našom mužstve, z toho sedem sa týka hráčov a jeden člena realizačného tímu. Samozrejme, promptne o tejto skutočnosti informovali EHF, ktorá následne oficiálne zápas odložila,“ informoval generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Pred utorkovým duelom s Nimes mal pozitívny nález slovenský brankár súpera Teodor Paul a aj jeden jeho mladý spoluhráč. „Aj po návrate tímu do Francúzska sa vyskytli ďalšie pozitívne prípady hráčov, takže sa dá očakávať, že aj v našom mužstve ešte pribudne pozitívne testovaných. Z tohto dôvodu nemá žiadny zmysel ísť do rizika, vycestovať s pozliepaným mužstvom do Lisabonu, kde by mohol byť tím otestovaný pozitívne a musel by tam podstúpiť karanténu. EHF preto prijalo jediné možné opatrenie a zápas odložilo,“ doplnil Benický.

Pozitívne testovaní prešovskí hádzanári s výnimkou dvoch členov kádra aktuálne nemá výraznejšie symptómy.
„Pevne veríme, že zdravotný stav chlapcov sa nezhorší. Ochorenie prebehne s miernejšími príznakmi a čím skôr sa budeme môcť vrátiť do tréningového procesu,“ zaželal si na klubovom webe 15-násobného slovenského šampióna Benický.

Európska hádzanárska federácia (EHF) sa v spolupráci s oboma klubmi bude snažiť nájsť najbližší vhodný termín na odohranie duelu medzi Sportingom CP Lisabon a Tatranom Prešov.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022