Tatran v Záporoží v prvom štvrťfinále SEHA ligy s päťgólovou prehrou

Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli v prvom štvrťfinále 10. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“. Zverenci trénera Slavka Golužu podľahli v sobotňajšom stretnutí v ukrajinskom Záporoží domácemu Motoru 22:27 (12:10), hoci po prvom polčase vyhrávali ešte 12:10. Prešovčanom sa síce vzdialil postup do septembrového Final 4 v Zadare (4. – 5. 9. 2021), ktorým vyvrcholí uplynulá sezóna tejto súťaže, ale ešte majú šancu zabojovať o prienik medzi najlepšie kvarteto v nedeľňajšej odvete od 17.30 h. Tá sa na základe dohody oboch klubov vzhľadom na pandemickú situáciu bude hrať tiež v Záporoží, na palubovke víťaza základnej B-skupiny.

Vo vyrovnanom prvom polčase sa tímy striedali vo vedení, ale ani jeden nedokázal získať aspoň dvojgólový náskok. Až v závere Prešovčania, ktorí figurovali v zápise o stretnutí ako domáci, odskočili po góle Rečičára na 11:9 a na začiatku druhého dejstva vyhrávali už 15:11. Hráčom Záporožia sa však podarilo vyrovnať v priebehu piatich minút (15:15) a v 44. min ich Kubatko poslal do vedenia (18:17). Ten istý hráč v 48. min zvýšil už na 21:17. Do záverečnej desaťminútovky išli družstvá za stavu 23:18. Hoci Motor viedol v 59. min 27:20, Tatran gólmi Kasatkina a Lópeza Garcíu v úplnom závere skorigoval výsledok. Najlepšími prešovskými strelcami boli Tomáš Rečičár a Guilherme Linhares, autori 5 gólov.

Výsledok – SEHA Gazprom League 2020/2021 – play-off – štvrťfinále – prvý zápas (odveta v nedeľu 29. 8. o 17.30 h):
Tatran Prešov (SR) – Motor Záporožie (Ukr.) 22:27 (12:10), hralo sa v Záporoží
Najviac gólov: Rečičár a Linhares po 5, Santos 3/1 – Kozakevič a Puchovskij po 4
pok. hody: 6/3 – 0, vylúčení: 2 – 5, rozhodovali: Pavičevič a Ražnatovič (obaja Č. Hora), 300 divákov