Tatran víťazne v Bratislave, Hlohovec úspešný doma

Bez prekvapenia sa skončili oba stredajšie duely najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov. V dohrávke 11. kola Tatran Prešov, hoci nepricestoval do metropoly SR v najsilnejšom zložení, bez väčších problémov uspel na palubovke ŠKP Bratislava 30:24, keď základ úspechu položil v druhej časti prvého polčasu, keď z 10:8 unikol na 17:8. Bratislavčanom hrozila dvojciferná prehra, ale odvrátili ju v záverečnej desaťminútovke, ktorú vyhrali 6:3. Šarišania sú s 19 bodmi z 10 zápasov na čele tabuľky Slovnaft handball extraligy mužov.

Na 4. priečku sa posunuli hráči HC Sporta Hlohovec. V domácom prostredí predviedli v predohrávke 12. kola proti HK Agro Topoľčany stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Po vyrovnanom prvom mal duel aj v druhom dejstve vyrovnaný priebeh, ešte 12 minút pred koncom bolo len 24:22 pre Sportu. Zostávajúci časový úsek však Hlohovčania vyhrali 10:3 a dosiahli vysoké víťazstvo, na ktorom mal hlavný podiel 16-gólový krídelník Lukáš Péchy.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020: