Načítavanie údajov ...

Tatran získal krídelníka Lópeza Garcíu, prišiel o brankára Čuprynu

Tatran Prešov pokračuje v skladaní kádra na nadchádzajúcu sezónu. V nej si oblečie dres v súčasnosti najúspešnejšieho slovenského mužského klubu Segio López García. Dvadsaťtriročný ľavý krídelník sa Tatranu, do ktorého prichádza z tímu Liberbank Cuenca, upísal na dva roky.

„Má skúsenosti aj z európskych pohárových súťaží, konkrétne z Pohára EHF. V mladosti bol súčasťou španielskych národných výberov. Je známy svojou rýchlosťou, čo budeme určite chcieť zúročiť a využiť pri protiútokoch,“ poznamenal generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

López García v najvyššej španielskej súťaži Liga ASOBAL doteraz nastúpil na celkovo 191 stretnutí, v ktorých strelil 447 gólov. V aktuálnej sezóne má na konte zatiaľ 81 gólov v 28 zápasoch. „Je to pre mňa nový krok v mojej kariére. Celý svoj život som hral v tom istom klube a tak to pre mňa bude úplne odlišná skúsenosť. Som skutočne vďačný za túto príležitosť,“ poznamenal pre klubový web S. López García, ktorý nie je prvý Španiel v prešovskom klube. Pred ním pôsobil v Tatrane Javier Muňoz Cabezón.

Novinkou z tábora Tatrana Prešov je odchod brankára Igora Čuprynu. Slovenský reprezentant, ktorý sa nedávno podrobil operácii menisku, sa podľa informácie v denníku Šport nedohodol na novej zmluve a prijal ponuku ruského klubu Donskí kozáci z mesta Taganrog. Tridsaťjedenročný Čupryna pôsobil v centre Šariša šesť rokov.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://tatranpresov.sk/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022