Načítavanie údajov ...

Televízny duel z Topoľčian, v HK Agro veria v spokojnosť fanúšikov

Najvyššia slovenská súťaž mužov pokračuje v závere týždňa stretnutiami 2. kola, ktoré je opäť rozdelené do troch hracích dní. Na záver – v nedeľu 11. 9. od 14.00 h – je na programe priamy televízny prenos. Naživo v rámci relácie Niké Palubovka odvysiela RTVS na stanici :ŠPORT duel HK Agro Topoľčany – Tatran Prešov, vysielanie sa začne od 13.50 h.
Obe mužstvá v úvodnom kole zabodovali. Prešovčania v repríze finále zdolali Košičanov (38:28), Topoľčanci takpovediac v hodine dvanástej vydolovali na šalianskej palubovke aspoň bod (31:31). Súboj s úradujúcim majstrom je vždy veľký lákadlom. „V Topoľčanoch je hádzaná veľmi populárna a býva o ňu veľký záujem. Hoci sa hrá v netradičnom čase, dúfame, že si ľudia nájdu čas na extraligový zápas. Ťažko sa to odhaduje, čaká nás prvé domáce stretnutie v sezóne, ale hádam 600 – 700 fanúšikov by mohlo byť na tribúnach. Navyše aj Tatran s naším odchovancom v kádri Dávidom Michalkom je lákadlo,“ uviedol topoľčiansky funkcionár Dezider Jakubička.
V Topoľčanoch sa udiali v uplynulých mesiacoch a týždňoch výrazné zmeny na funkcionárskych postoch i v extraligovom družstve mužov, ktoré už vedie Srb s portugalským občianstvom Dragoslav Punoševac. „Vždy sú veľké očakávania, keď je nové družstvo, nový tréner. To je prirodzené. Veríme, že chlapci zopakujú výkon z prípravného duelu s Považskou Bysricou, kde nechýbalo veľké nasadenie. Ľudia boli spokojní a o to nám ide. Mladí chlapci ukázali perspektívu. Musíme hrať behavo a bojovne, to fanúšikovia ocenia,“ dodal Jakubička.
Zaujímavé bude sledovať, ako sa proti majstrovskej obrane dokážu presadiť nové legionárske posily Agra. V úvodnom kole sa im strelecky darilo. Lazar Panovski nastrieľal v Šali desať a Miroslav Jovanovski osem gólov.

Program zápasov 2. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:
piatok 9. 9.:
18.30 h HK Kúpele Bojnice – MHáK Martin
19.00 h HáO TJ Slovan Modra – MHC Štart Nové Zámky
sobota 10. 9.:
19.00 h Záhoráci Stupava/Malacky – ŠKP Bratislava
18.00 h HK Košice – HC Sporta Hlohovec
18.30 h MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa
nedeľa 11. 9.:
14.00 h HK Agro Topoľčany – Tatran Prešov

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/hkagrotopolcany

 

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022