Tesné víťazstvo majstra v Šali

Hádzanári HKM Šaľa a Tatrana Prešov sa po postupe do štvrťfinále Slovenského pohára stretli v predohrávke 8. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020. Pri Váhu sa presadili hostia zo Šariša. Úradujúci majster si upevnil líderskú pozíciu vďaka tesnému víťazstvu 30:29 (15:15). Tri stovky divákov videli stretnutie, v ktorom Tatran získal v I. polčase päťgólové vedenie (12:7), ale Šaľania ešte do prestávky vyrovnali. Aj v druhom dejstve Prešovčania odskočili na päť gólov – naposledy v 47. min 26:21. Hráči HKM však za necelých šesť minút znížili na 25:26, ale vyrovnať sa im v zostávajúcom čase nepodarilo, a tak zostali v tabuľke na 5. mieste.
Výsledok stredajšieho stretnutia 8. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020:
HKM Šaľa – Tatran Prešov 29:30 (15:15)
Najviac gólov: Michniewicz a Dudáš po 5, Polák 5/5 – Grzentič 7, D. Michalka 7/1, 300 divákov
Autor: slovakhandball.sk, Foto: TASR