Načítavanie údajov ...

Thun sa vzdal slovenskej strelkyne

DHB Rotweiss Thun uvoľnil zo svojich služieb dve hráčky, jednou z nich je Slovenka Lucia Weibelová

Hádzanárky DHB Rotweiss Thun pokračujú v aktuálnej sezóne už bez Slovenky Lucie Weibelovej. Vedenie účastníka najvyššej švajčiarskej súťaže sa po trpkej domácej ligovej prehre predminulý víkend s regionálnym rivalom HV Herzogenbuchsee (23:24) a v nadväznosti na neuspokojivé výsledky v predchádzajúcich týždňoch (4 prehry z 5 duelov) rozhodlo pre personálne zásahy do družstva. Klub s okamžitou platnosťou uvoľnil zo svojich služieb Luciu Weibelovú i Lauru Celeste Rotondovú. Platnosť ich zmlúv vyprší na konci aktuálnej sezóny a nepríde k predĺženiu kontraktov.

„Je nám ľúto, že sme museli prijať takéto opatrenia. Luciu Weibelovú a Lauru Celeste Rotondovú sme o tomto rozhodnutí informovali a zároveň sme sa im poďakovali za dlhoročné služby,“ poznamenal viceprezident DHB Rotweiss Martin Schranz, ktorého na klubovom webe s vysvetlením doplnil športový riaditeľ Jürg Stender: „Po mnohých diskusiách, v ktorých sme s trénermi analyzovali aktuálnu situáciu a plány do nadchádzajúcich zápasov, sme dospeli k rozhodnutiu, že s plánovanou zmenou nemôžeme čakať do konca sezóny. Dúfali sme, že so súčasným zložením kádra dosiahneme športový obrat alebo sa výkonnostne posunieme, ale, žiaľ, bez úspechu. Šancu na úspech vidíme iba v najvyššom nasadení a hre s vášňou v podaní nášho tímu, ale je to možné len pomocou okamžitých opatrení týkajúcich sa súčasného zloženia kádra.“

L. Weibelová pôsobila v DHB Rotweiss Thun od leta roku 2017 a ako najlepšia strelkyňa tímu dosiahla v aktuálnej sezóne 53 gólov. Dovedna mala na konte 440 presných zásahov v 63 zápasoch. V ročníku 2018/2019 sa stala s 213 gólmi najlepšou kanonierkou najvyššej švajčiarskej súťaže (SPL) a ocenenie si prevzala na júnovom podujatí Swiss Handball Awards.

Tridsaťsedemročná slovenská spojka pred príchodom do Thunu hrávala za nemecké kluby DJK/MJC Trier, TSG Ober-Eschbach. Žilinská rodáčka predtým pôsobila v nórskom Molde HK. Dlhé roky bola doma v Šali, okrem Slovana Duslo mala angažmány aj v Iuvente Michalovce a ŠKP Piccard Senec.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.rotweissthun.ch/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022