Načítavanie údajov ...

Titul premiérovo pre Maďarky, slovenské kadetky splnili základný cieľ

Maďarské reprezentantky vládnu mládežníckej hádzanej. Po titule majsteriek Európy junioriek do 19 rokov pridali kontinentálny titul aj v kategórii kadetiek. Vo finále šampionátu v slovinskom Celje zdolali Švédky 28:24 (13:9) a tešili sa z piatej medaily na tomto podujatí, z toho prvej najcennejšej. Maďarky na ostatných troch ME „17“ skončili v prvej trojke. Na bronzovej pozícii skončili mladé Francúzky po výhre nad Dánkami v dueli o 3. miesto 28:21 (15:9). Slovenské reprezentantky obsadili v konečnom poradí 12. priečku spomedzi 16 tímov.
Zverenky trénerskej dvojice Rastislav Jedinák – Iveta Mičiníková splnili základný cieľ, keď udržali elitnú kategóriu pre nasledujúcu generáciu hráčok s ročníkom narodenia 2004 – 2005. Slovenské kadetky dosiahli na šampionáte v Slovinsku bilanciu 2 víťazstvá (zdolali Rumunky a Španielky – 5 prehier (podľahli Maďarkám, Rakúšankám, Chorvátkam, Čiernohorkám a Rumunkám). Účasť na budúcoročných majstrovstvách sveta si svojím umiestnením nevybojovali – potrebovali sa dostať do prvej desiatky.
„Napriek tomu, že sa nám nepodarilo rozlúčiť s ME víťazne, chcel by som pochváliť všetky dievčatá, ktoré vydali zo seba všetko aj v poslednom dueli. Zabojovali o čo najlepší výsledok, hrali na víťazstvo. Myslím si, že všetky odviedli dobrú prácu nielen v tomto stretnutí, ale aj počas celého šampionátu,“ uviedol po poslednom vystúpení tréner SR „17“ Rastislav Jedinák.
Výsledky – semifinále:
Maďarsko – Dánsko 25:21 (11:13)
Švédsko – Francúzsko 20:19 (9:8)
finále:
Maďarsko – Švédsko 28:24 (13:9)
o 3. miesto:
Francúzsko – Dánsko 28:21 (15:9)
Konečné poradie: 1. Maďarsko, 2. Švédsko, 3. Francúzsko, 4. Dánsko, 5. Rusko, 6. Nórsko, 7. Nemecko, 8. Rakúsko, 9. Čierna Hora, 10. Slovinsko, 11. Rumunsko, 12. Slovensko, 13. Portugalsko, 14. Chorvátsko, 15. Holandsko, 16. Španielsko
Autor: slovakhandball.sk, Foto: Jurij Kodrun Sports Photography

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022