Načítavanie údajov ...

Tomáš Urban čaká na upokojenie situácie a už sa teší na novú sezónu

Medzi slovenských hádzanárov, ktorí pôsobia v zahraničí a vo svojom prechodnom domove zotrvali aj počas pandémie koronakrízy, patrí aj Tomáš Urban. Šikovný ľavoruký hráč strávil prvú polovicu sezóny v rodných Košiciach, kde pomáhal tímu Crows k úspešnému účinkovaniu v nováčikovskej sezóne v Slovnaft handball extralige. Začiatkom februára viedli jeho kroky do Nemecka, kde rokoch 2015 – 2019 zbieral skúsenosti v I. i II. bundeslige počas pôsobenia v tímoch Frisch Auf! Göppingen, ThSV Eisenach a TV Grosswallstadt.

Posila TV Emsdetten sa o svoje dojmy z nového angažmánu podelila v rozhovore pre slovakhandball.sk.

 

Pred pár dňami prišla správa o ukončení sezóny aj v Nemecku. Ako ste prijali tento verdikt?

– Prijal som ho všetkými desiatimi, keďže sme v čase prerušenia súťaže boli na zostupovej pozícii. Vďaka tomuto rozhodnutiu pokračujeme v II. bundeslige aj v nasledujúcej sezóne, ktorá bude opäť náročnejšia, keďže sa v nej objaví 19 – 20 mužstiev. Ukončenie sezóny je pre každého z nás šok tak, ako aj táto samotná koronakríza. Musíme sa však s tým stotožniť a čo najlepšie pripraviť na nový ročník, o ktorom zatiaľ ani nevieme, kedy sa začne. S rozhodnutím sme viac ako spokojní.

 

Vy ste po vypuknutí pandémie zostali v Nemecku?

– Ja som s rodinou zostal v Nemecku, keďže sme dlho čakali na oficiálne ukončenie sezóny a medzitým došlo k viacerým opatreniam na hraničných priechodoch a aj doma na Slovensku, ktoré nás odrádzajú pred cestou domov. Počkáme si tu teda, kým sa situácia upokojí a príde k nejakým zmenám.

 

Od svojho februárového príchodu do Emsdettenu ste stihli odohrať päť ligových duelov, v ktorých dosiahli 2 víťazstvá. Bola s touto bilanciou spokojnosť?

– S touto bilanciou určite nie som spokojný. Všetci z mužstva vrátane mňa sme mali iné predstavy, ale o tom je šport. Tie dve víťazstvá boli však krásne a verím, že čoskoro budeme oslavovať viac výhier.

 

Ako ste zapadli do mužstva a ako sa vám darilo herne i strelecky?

– Vzhľadom na moju povahu si myslím, že som zapadol bez problémov a rýchlo, keďže som na to ani veľa času nemal. Do Emsdettenu som pricestoval 2. februára a môj prvý zápas v novom drese ma čakal 8. 2., takže to všetko prebehlo celkom rýchlo. S predvedenou hrou som bol ako-tak spokojný, ale naskočil som do idúceho vlaku. Potreboval som sa za pár tréningov naučiť nový obranná aj útočný systém. Nové kombinácie, prvú aj druhú vlnu, zžiť sa s mužstvom, a to všetko v zápasoch, v ktorých rozhodujú maličkosti a na konci každý jeden bod do tabuľky.

 

Zmluvu ste podpísali do 30. júna 2021, takže budete v klube pokračovať aj v nasledujúcom ročníku?

– Áno, v klube budem pokračovať aj v budúcom ročníku a veľmi sa na to teším. Zrejme príde k nejakým malým zmenám v kádri, ale zhruba by sme mali zostať pokope, čo nám dáva šancu sa poriadne zohrať a mne zase sa naučiť, doladiť spomínané veci, aby to v novej sezóne klapalo čo najlepšie.

 

Od Tea Paula vieme, že zvyknete spolu viacerí hádzanárski kamaráti cvičiť aj na diaľku. Pauza trvá už viac ako mesiac, takže v akej ste fyzickej kondícii?

– Ja osobne sa cítim v skvelej forme a kondícii. Tie tréningy s chlapcami cez videochat sú super, ale, samozrejme, to nenahradí kolektívny tréning na ihrisku a tú záťaž, ktorú absolvujeme v hale počas sezóny.

Snažím sa, aby to na začiatku novej sezóny a prípravy malo čo najmenší dopad na moje telo a je teda dôležité, aby som sa fyzicky udržiaval aj v tomto období.

 

Čo plánujete v najbližšom období? Budete pokračovať v tréningoch aj po ukončení sezóny?

– Musím povedať, že na bicykel a bežecké botasky mi momentálne prach rozhodne nesadá. Teraz je však aj čas dať telo úplne dokopy a možno si kariéru o pár rokov aj predĺžiť. Ktovie…

 

 

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/tvemsdetten

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022